Skocz do zawartości

Boot Has Failed, Sleeping Forever.


R9SKULL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Niedawno przetrząsałem zagraniczne forum Fedory. Wnioski tam były dwa:

 

- jest to iso LiveCD bootowane z pendrive.

- płytki DVD nie zawierają tego błędu (ale może są wyjątki)

 

Ja mam właśnie to samo, gdy chcę odpalić LiveCD z pendrive sporządzonego za pomocą Unetbootin (OpenSUSE też nie rusza tą metodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OpenSuse sprawdza id partycji, z której następuje bootowanie, aby nagrać na pendrive wystarczy wykonac polecenie dd if=sciezka do iso of=sciezka do pendrive - sprawdzone przeze mnie (znalazłem na stronie Opensuse). Co do błędu tak jak pisał exbros - problem ze sprzętem lub z obrazem płyty. Radził bym sprawdzic sume MD5 lub/i spróbować inny plik iso. Można też spróbować zmienić ustawienia bios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siftmajster

To nie wina płyty ja sprawdzałem różne obrazy różnych dystrybucji wszystkim sprawdzałem sumy i nagrywałem z różnymi predkościami. Zmieniałem również atrybuty przy bootowaniu zgodnie z dziesiątkami rad i nic. Jedyną sensowną odpowiedź jaką uzyskałem to że jest to wina jądra nowego i nic nie można poradzić (chociaż mint linux w wersji 8 gnome mi odpalił się normalnie) a najlepsze jest że na forum sabayon (z tym systemem miałem problem na początku ver. 5.0) był koleś który miał tego samego laptopa co ja i chodziło mu normalnie więc pozostaje jedynie opcja że jądro ma problem z jakimś podziałem partycji. A i nie jest to wina sytemu plików bo widziałem opinie że to przez iż (_niema_ → nie ma) ORT ext4 ale u mnie jest i i tak nic to nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dd to chyba nieco inna składnia musi być. Pendrive nazwał tak jak iso, lecz zamiast zrobić bootowalny pendrive, nagrał na niego jakieś dwa dziwne pliki i to wszystko. Unetbootin ma problemy z niektórymi distrami (np. wspomiane OpenSUSE czy Fedora), więc dd okazałby się rozwiązaniem. Nigdy jednak dd się nie bawiłem. Do instalacji preferuję właśnie pendrive, ponieważ:

 

a) oszczędza się napęd CD/DVD :) Ostatecznie nie jest wieczny.

b ) placebo albo prawda - z pena instaluje się nieco szybciej niż z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...