Skocz do zawartości

Problem Ze Skype Na Wielu Dystrybucjach


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

We wszystkich najnowszych distro ; ubuntu 9.10 , suse 11.2 mandriva 2010 , Fedora 12 mam ten sam problem ze skype ;

W opcjach urządzenie audio wejścia/wyjścia zamiast nazwy mikrofonu i karty dźwiękowej mam PULSEAUDIO SERWER LOCAL

Skype oczywiście też jest te nowe czyli 2.1 beta .

Gdzieś przeczytałem poradę aby odinstalować pulseaudio

Ale boję sie tego robić ponieważ jak wiadomo w linuksie są zależności i odinstalowanie jednego pakietu może

mieć zły wpłyhw na działanie innych programów .

Pytanie jest więc takie ; co robić na tych wszystkich najnowszych dystrybucjach z jądrem 2.6.31

gdy w Skype zamiast mikrofonu i karty dźwiękowej pokazuje tylko pulseaudio serwer local :?:

Dzięki za wszelkie porady :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej sprecyzuj pytanie.

Czemu przeszkadza Ci wpis o pulseaudio serwer, chcesz wybierać z kilku kart dźwiękowych?

Jak odpaliłem F12 z pena to owszem był taki wpis w skypie, ale że skype działał to mi to nie przeszkadzało :)

 

Co do usuwania pulseaudio w F12, to nie zauważyłem wpływu na stabilność, ale trzeba dodać alsa mikser.

Jest to jednak wyjście na słabszych komputerach, zauważyłem, że nagrywanie dźwięku przez pulseaudio

mocno obciąża procesor i skype nie działał na słabszym kompie, a po usunięciu pulse nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanxis , sytuacja jest taka ; tak opcjach urządzenia audio jest tylko ten 1 wpis pulseaudio server local a nie ma wcale na liście żadnych innych urządzeń :o

No u mnie jest dokładnie tak samo.

Najwidoczniej tak to sobie developerzy wymyślili, że Pulseaudio przejmuje kontrole, a wszystkie urządzenia nazywa sobie pulseaudio server local

Trzeba się z tym pogodzić, skoro większość distro tego używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Muszę niestety wrócić do tematu ; teraz na laptopie sytuacja jest podobna z tym że

jest jeszcze gorzej ; gdy robię w Skype test echo123 to nie słyszę swojego głosu

a na dodatek czas w którytm mógłbym usłyszeć swój głos w teście trwa tylko niecałą sekundę czyli ; gdy ja mówie do mikrofonu, po chwili słyszę "piknięcie".

Mojego głosu nie słyszę ale od razu po sekundzie jest następne "piknięcie" i

głos tej kobiety pytającej op wynik testu .

Laptop ma tylko ten malutki wbudowany mikrofonik taka "kropka" w obudowie .

Co teraz zrobić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...