Skocz do zawartości

mp3 :(


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

 

mam problem z mp3ójkami w fedorze, tzn. (_wogóle_ → w ogóle) ORT z dźwiękiem koldowanym mpeg, także w filmach.

 

żeby nie było, (_odrazu_ → od razu) ORT mówię, że czytałem wszystkie posty na ten temat, goglowałem, pościąga·em mnóstwo rpmów związanych z dźwiękiem, m.in. jako pluginy do xmms-a, dekoderki, pluginy dla xine-a... i nic... wcześniej miałem Slackwarea (tylko tydzień, jestem nowy jeśli chodzi o (_linuxa_ → Linuksa) ORT) i nie miałem żadnch problemów, był flash, java itd. :|

 

czy ktoś mógłby mi pomóc? aha, (_niewiem_ → nie wiem) ORT czy to może być przydatne, ale gdy uruchamiam np. xmms-a z konsoli, wyświetla:

 


Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu ładowalnego na ścieżce: "libbluecurve.so",



Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu ładowalnego na ścieżce: "libbluecurve.so",

Sterowanie joystickiem: Nie ma takiego urządzenia



Naruszenie segmentacji



Prawdopodobnie znalazłeś błąd w XMMS, odwiedź więc

stronę http://bugs.xmms.org i wypełnij zgłoszenie błędu.

 

z pluginów w xmms-ie mam zainstalowane:

 

- wyjścia:

aRts Output 0.6.0

Crossfade Plugin 0.3.4

OSS Surround Driver 0.1

Out-Lame 0.2

Sterownik OSS 1.2.8

Wtyczka Wyjściowa eSound 1.2.8

Wtyczka zapisu na dysk 1.2.8

 

wejscia:

.mpc Musepack Audio Player 0.94

Generator tonów 1.2.8

MP+ Audio Player v 1.7.9

MP4 audio player - 1.2.7

MPEG Layer 1/2/3 Placeholder Plugin

MPEG2/4 AAC player - 1.2.7

Odtwarzacz MikMod 1.2.8

Odtwarzacz MPEG Layer 1/2/3 1.2.8

Odtwarzacz Ogg Vorbis 1.2.8

Odtwarzacz płyt CD Audio 1.2.8

Odtwarzacz wave 1.2.8

xmms-a52dec 1.0

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

mam problem z mp3ójkami w fedorze, tzn. (_wogóle_ → w ogóle) ORT z dźwiękiem koldowanym mpeg, także w filmach.[...]

 

wiesz co... ja proponuję Ci abyś wywalił całkiem xmms i zainstalował ponownie ...

wiesz dlaczego?

... bo można lata szukać problemu a tak bezboleśnie i [szybko posłuchasz sobie muzy...

 

Użyj np. apta lub yuma ,,, masz kupę postów na ten temat.

 

I nie instaluj za dużo pluginów - bo to może nieźle nakaszanić w systemie, wybierz poprostu np.:

apt-get install xmms-mp3

doinstaluj Ci przy okazji sam program - i nie powinno być problemu ....

 

Jak będziesz je miał - daj znać.

(możesz oczywiście doinstalować sobie jakieś pierdoły ale z umiarem)

 

Podsumowująć, moja rada:

1. wywal xmms (poleci razem z pluginami) i zainstaluj jeszcze raz z xmms-mp3 za pomocą apta czy yuma

 

2. nie przesadzaj z "dodatkami" do programów ...

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ok

 

tylko mam pytanko : co trzeba dodać do rpm -e xmms żeby usunęło wszystkie paczki związane z xmms-em? bo teraz wywala mi błąd zaleznosci, tzn. zze xmms jest wymagany przez zainstalowane: [tu lista] ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ok

 

tylko mam pytanko : co trzeba dodać do rpm -e xmms żeby usunęło wszystkie paczki związane z xmms-em? bo teraz wywala mi błąd zaleznosci, tzn. zze xmms jest wymagany przez zainstalowane: [tu lista] ??

 

spróbuj tak:

# yum remove xmms

 

tylko uważaj co wywalasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odinstalowałem xmms-a i wszystkie paczki zainstalowane wczesniej.

mam teraz xmms-a w wersji 1.2.9 , paczkje xmms-devel i xmms-mp3....

gdy wybieram na wtyczka wyjscia aRts coś tam, to przy czasi4e mpojki wyswiatla ciagle 0:00.. wczesniej, z zainstalowanymi wczesniej pluginami to p[przy tej wtyczce leciałdźwięk tylko taki jakby zwolniony bardzo, ale można było coś usłyszeć...

a teraz nic... aha, przy innych wtyczkach wyjścia pojawia się komunikat, że coś tam albo karta dźwiękowa jest źle podłaczoma czy też skonfigurowana albo coś albo co.s.. a w teście karty dźwiękowej nic nie słyszę... mam dźwiękówkę zintegrowaną z płytą główną standard AC'97....

 

dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tez mialem problem z mp3 pod fedora. Zainstalowalem xmms'a i niestety nie pomoglo. Ale dostalem linka chyba do jakiejs biblioteki czy wtyczki (jestem tu nowy.... . Oto ten link:

 

ftp://ftp.pbone.net/mirror/rpm.livna.org/...2.0.94.i386.rpm

 

ściągnąlłem, zainstalnalem i teraz slucham juz mp3

 

apt-get install xmms-mp3 wlasnie to instaluje + sam xmms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam teraz xmms-a w wersji 1.2.9 , paczkje xmms-devel i xmms-mp3....

gdy wybieram na wtyczka wyjscia aRts coś tam, to przy czasi4e mpojki wyswiatla ciagle 0:00..

 

Rozwiazanie=ALSA?

Mi fedorowy XMMS podrasowany tym pluginem mp3 (tylko jednym-tym podanym w jednym z postow powyzej! nie przesadzac!) odtwarzal mp3 tylko na wtyczce wyjsciwej OSS ale strasznie trzeszczac. Przy aRTS sie wieszal. Zainstalowalem ALSE - wszystko jest pieknie teraz.

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

 

zainstalowalem jajko 2.6.1-1.65

i alsa cos tam... wszystko wyglada jakby muza leciala ale nie leci.. ale wina lezy chyba po stronie dźwiękówki... z tego co się zorientowałem, to Fedora nie ma sterowników AC'97.. pozatym na nowym jajku przy starcie systemu daje komunikat, że karta dzwiekowa nie moze coś tam /dev/dsp i będzie używała null output (/dev/null ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora zwykła ma stery to kart opartych o specyfuiklacjie ac 97 w jądrze - OSS

Ale w jądrach serji 2.6.x jest już alsa która jest dużo lepsza i też obsługuje ac 97 - może po prostu nie załadowąłes modułów od swojej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak te moduły załadowac?

 

aha, znalazlem w necie cos na temat mojej plyty glownej, uizywa ona tego: C-Media CMI873. znalazłem nawet sajt ze sterami do tego czegoś, ale są pod jajko 2.4 tylko.. zreszta, nawet jesli to przeczytałem sobie readme tych driverów i jest tam napisane, żeby przenieć jakieś pliki do roznych, podanych katalogów, m.in. /usr/src/linux (czego takiego nie mam..) itd. ( http://www.driverscollection.com/?file_id=1634 )

aha, na stronie producenta wyczytałem, że te drivery są wpierane przez Redhata w wersji... 6.x eh...

moja płyta gfłówna to MSI 845E Max...

aha, po instalacji nowego jajka xmms i wszystkie inne playery, tak samo xine itd.. wydają się odtwarzac muzykę ale muza nie leci.. ciągle pojawia mi się komunikat że nie znaleziono urządzenia /dev/dsp ...

 

z góry dziękuję za pomoc

 

p.s. w aumixie od starym jądrem miałem wszystko oik ustawione.. teraz aumix mi sie (_wogole_ → w ogóle) ORT nie laduje , wyswietla ze jest blad podczas ladowania mixera i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.alsa-project.org/alsa-doc/doc-p...8&module=cmipci - to jest podstrona projektu alsa która odnosi si e do twojej karty - C-Media CMI8738

 

żeby załądować moduły karty - /sbin/modprobe snd-cmipci;/sbin/modprobe snd-pcm-oss;/sbin/modprobe snd-mixer-oss;/sbin/modprobe snd-seq-oss

 

A w pliku /etc/modules wprowadzasz takiezmiany:

# ALSA portion

alias char-major-116 snd

alias snd-card-0 snd-cmipci

# module options should go here

 

# OSS/Free portion

alias char-major-14 soundcore

alias sound-slot-0 snd-card-0

 

# card #1

alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss

alias sound-service-0-1 snd-seq-oss

alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss

alias sound-service-0-8 snd-seq-oss

alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss

 

wywal oczywście (lepiej zahaszuj) informacjie o OSS - to co amsz wpisane już)

 

jak dalej coś nie bedzie działać - to po prostu poczytaj to co jest napisane na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...