Skocz do zawartości

Problem Z Polaczeniem Ssh, Odrzuca Polaczenie


fafig

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

mam pewien problem. proboje dostac sie z zewnetrznej lokalizacji do domu na swoje ssh i za kazdym razem dostaje komunikat connection refused (putty). probowalem konfigurowac putty aby uzywalo proxy ale bezskutecznie. mam konto shellowe na innym serwerze i stamtad bez problemu dostalem sie do swojego kompa domowego. polaczenie przez proxy z tym kontem shellowym rowniez dziala. czy ktos wie co to moze byc? odnosze wrazenie ze albo jest cos na bramce skonfigurowane (jakies proxy czy cos) ze w "magiczny" sposob odrzuca wszystko, albo ktos zablokowal caly zakres adresow IP neostrady (uzywam do tego dyndnsow). z gory dzieki za sugestie. wlasciwie moge sobie z tego konta logowac sie no ale po co 2x sie laczyc jak mozna raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to troche głupie/zbyt proste, ale Connection refused najczęściej oznacza jedną z 2 rzeczy:

  • brak uruchomionej usługi na danym porcie (sshd)
  • firewall ma zablokowany port usługi (22 w tym wypadku)
Sprawdź czy któreś z tych punktów Ci się nie sprawdzają (:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że kilka użytkowników korzysta z tego samego IP zewnętrznego - w twoim przypadku prawdopodobnie komputera klienta. Trzeba wykupić publiczny (na wyłączność) adres IP dla klienta, bo rozumiem że serwer (Twój domowy komputer) ma unikalny publiczny IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisalem ze moge sie dostac z innego serwera (np na innym koncie shellowym na serwerze). usluga dziala i reguly fw sa dobrze ustawione. nie dziala mi z lokalizacji w pracy tylko, z pozostalych miejsc dziala. no wiec nie wiem czy ktos cos przypial dziwnego do proxy ze to nie dziala czy w ogole zbanowali cala tepse..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to sprawdź czy Twoja maszyna z odpowiada na ping z tej na którym jest pytty, jeżeli tak to nie ma mowy o zablokowanej puli IP przez operatora.

Możliwe jest natomiast że są zablokowane pewne porty, zatem sprawdź to nmap -em.

Jeżeli okaże się że to zablokowane porty też ne ma tragedii bo możesz to zmienić w ustawieniach Swojego serwera (powiedzmy na port 600 )

 

dodaj linijkę Port 600 w pliku /etc/ssh/sshd_config

 

Nie zapomnij dopisać tego portu do IPTABLES

 

I w zasadzie to wszystko co mi przychodzi do głowy tak na już.

A no i oczywiście jak będziesz się logował z innego LINUXA to w konsoli wygląda to ssh [email protected] -p 600

 

No cóż, szanowny kolego hello_world

 

a startx w konsoli odpala X-y pamiętaj fafiq

 

wyczuwam tutaj nutkę ironii - może napisałem faktycznie jak dla osła, ale jeśli mamy sobie pomagać to chyba lepiej tak, zamiast:

 

man nmap

man ping

man ssh

 

Przecież wszyscy wiedzą że one są, ale nie zawsze podparte jasnymi przykładami. :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...