Skocz do zawartości

Linux Paper


Chudy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej popieram ideę tworzenia tego pisma. Trzeba jednak dorzucić kilka słów krytyki:

Podoba mi się poziom merytoryczny tekstu i to, że ta gazeta jest! Bardzo ładnie prezentuje się strona 14 i np. 21. Denerwujące są bardzo liczne literówki i inne chochliki drukarskie. Oprawa graficzna miejscami mnie zaskakuje jakością (np. rysunki) a czasami wręcz zwala z nóg (puste miejsca, niedociągnięcia np. strona 2 - za mały odstęp tekstu od linii, 4 w ogóle nie przemyślana, tekst o niezgodności opinii redakcji z artykułem umieściłbym w innym miejscu np na końcu, bo chyba nie jest to aż tak bardzo istotna informacja, żeby stanowiła podtytuł, strona 6 i kilka innych - zbyt mały margines górny; w atrykule Linux a Windows zamieściłbym średnią ocen systemów na końcu, skoro wszędzie jest zaznaczone, że to ocena a nie punkty). Kurs programowania w bashu jest świetny, czekam aż lekcje będą na moim poziomie (to już chyba przyszły numer :P).

Reasumując wymieniłem więcej minusów niż plusów; to dlatego, że łatwiej znaleźć błędy niż zauważyć walory. Mam nadzieję, że gazeta ewoluuje i już niedługo będzie najpoczytniejszą darmową polską gazetą :D. Doceniam wkład pracy i życzę powodzenia! Na pewno przeczytam kolejny numer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Parse error: parse error, unexpected T_VARIABLE in /home/chudy/public_html/lp/download.php on line 42"

 

hm cos musisz poprawic bo nie moge sciagnac:/.. ozywam mozilli, pod lynxem mam to samo...

 

dobra, poradzilem sobie... ale pociagnalem z bezposredniego linka wiec jesli liczysz liczbe downloadow to masz o 1 mniejszy od rzeczywistego ;)

 

a co do pisma: wprawdzie jeszcze nie przegladalem go, ale sam pomysl jest swietny! najbardziej co mnie denerwowalo w papierowych wydaniach pism to ich cena (rzedu 30zll!).. mam nadzieje ze poziom tekstow bedzie taki w miare, bo raczej nie ma sensu robic czego bardzo latwego w stylu "opis pelecen cp, cd, mv"... do takich rzeczy mozan znalezc tyle roznych kursow ze glowa mala... lepiej zeby byly artykuly w ktorych autorzy opisuja swoje doswiadczenie, jakies koncepcje (np programistyczne, bo ja raczej pod tym wzgledem patrze na (_linuxa_ → Linuksa) ORT).. zobaczymy po kilku numerach jaki bedzie poziom :).. na razie rzycze powodzenia.. i trzymam kciuki!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda w jednym z naszych artykulow mozna znalezc sporo bledow ortograficznych, [ciach]

Rewelacja!! Naprawde, gdyby nie denerwujace czasem bledy orto i czeskie, to praktycznie rewelka :D Hehe, uklad stron troche mi przypomina CHIPa, co oczywiscie nalezy traktowac jako zaleta. Nalezy zyczyc rozwoju oraz zeby pisemko sie rozroslo do wiekszych rozmiarow, bo pierwszy numer jakos szybko mi sie skonczyl :)

Pozdrawiam i Zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gazetka :) zarówno pod względem artykółów jak i budowy stron itd. Szata graficzna na bardzo dobrym poziomie. Licze że nie skończy sie tylko na pierwszym numerze.

 

Pozdrawiam i życze powodzenia :D

 

ps. bede umieszczać każdy numer na moim FTP , gorąco zachecam do zasysania :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto chce napisac jakis artykul? Mam taki spis:

 

--- Inne ---

 

Czemu Open Source? - napisany (nr 1/2004)

Windows a Linux: który lepszy? - Napisany (nr 1/2004)

Hacker a lamer

Literatura (C++, C, Bash, Linux)

 

--- Software ---

 

Blender: Rendering na pingwinie

DosBox - emulator dosa

Granie pod linuksem

The Gimp

Edytory HTML

Dystrybucje Linuksa - którą wybrać? - Napisany (nr 1/2004)

Gnome a KDE

Przegląd klientów poczty

 

--- Internet ---

 

Programy P2P

Przeglądarki stron WWW - napisany przez =KrAnKeD=

Programy pocztowe

Gadacz polarny (test klientów Gadu-Gadu)

Zdalny dostęp (SSH, VNC)

Skype

Instalacja i konfiguracja serwera FTP

Instalacja i konfiguracja serwera HTTP

Wszystko o SMTP

 

--- Coders ---

 

Programowanie:

 

Programowanie w Qt Desinger - napisany (nr 1/2004)

Klasy Qt napisany (nr 1/2004)

Kurs OpenGL

 

Kurs programowania w Bashu cz. 1 - napisany (nr 1/2004)

Kurs programowania w Bashu cz. 2

Kurs programowania w Bashu cz. 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...