Skocz do zawartości

Linux Paper


Chudy

Rekomendowane odpowiedzi

LinuxPaper to nazwa nowego magazynu o Linuksie, ktorego pierwszy numer ukaze sie juz pod koniec tego miesiaca. Czasopismo bedzie opisywac oprogramowanie, problemy konfiguracyjne, aktualnosci ze swiata polarnego oraz bedzie posiadalo wlasny kacik programowania.

 

Takie sa plany, teraz przejdzmy do faktow:

Magazyn bedzie dystrybowany jako plik pdf. Montowany jest za pomoca Scribusa w wersji 1.2 . Podiadam juz na dysku 4 w pelni zlozone strony, skladanie jednej strony zajmuje mi niewiele czasu, wiecej zajmuje pisanie artykulu. Pokladam szczegolna uwage na to, aby koncowy material jak najbardziej przypominal papierowe czasopismo.

 

Teraz do rzeczy, po co napisalem ten temat? Jesli ktokolwiek chce pomoc w rozwinieciu darmowego czasopisma o pingwinie, a ma chwile czasu i checi by cos napisac niech sie skontaktuje ze mna. Kazda pomoc jest cieplo przyjmowana :) . W pierwszym numerze oferuje tez miejsce - reklama za reklame - dla szczegolow tez odsylam do mnie.

 

Wyglaszam apel do wszystkich czytajacych ten temat:

Ja, tak jak wielu innych chce, by Linux byl ciagle rozwijany. Duzo osob lapie sie za pingwina, niestety bardzo wielu z nich rezygnuje juz na poziomie nauki. LinuxPaper moze w pewnym stopniu pomoc takim jednostkom poznac lepiej pingwina. Jesli naprawde zgadzasz sie ze mna, napisz do mnie, byc moze pomozesz mi rozwinac ten projekt i sprawic, ze jego start bedzie jak najlepszy.

 

Najlepszy kontakt ze mna to GG ( jestem prawie zawsze niewidoczny )

#gg 2129300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiadalem, koniec Listopada. Magazyn jest w koncowej fazie, jednak musimy go doszlifowac. Znana jest juz data premiery B)

 

Pierwszy numer: 30 Listopad 2004

 

Tematyka:

Dystrybucje Linuksa (ogólny zarys)

Czemu Open Source?

Porównanie Windowsa i Linuska.

Programowanie w Qt Desingerze

Programowanie w Bashu

Polskie strony Linuksowe

Przeglądarki stron WWW

 

Jesli sie uda, umiescimy cos wiecej przed premiera. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Chce by magazyn byl zarowno dla poczatkujacych jak i zawaansowanych, jednak chce go po pewnym czasie skierowac na te druga sciezke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scribus to cos jak Publisher (albo chyba jescze na Mac'a Quark jest cos takiego )???

To taki soft do robienia gazetek [?]

dokladnie tak, tyle ze to projekt Open Source ofcoz B)

 

chyba zaczne zglaszac bugi, gdyz w koncowej fazie skladania duzo sie zaczelo psuc, a tak to by gazetka wygladala jeszcze lepiej (dlatego spis tresci i wstepniak jest taki ubogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda w jednym z naszych artykulow mozna znalezc sporo bledow ortograficznych, jest to spowodowane tym, ze autor artykulu mial problem z ortografia, skanowalem artykul 2 razy poprawiajac bledy, niestety widac nie wszystkie udalo mis ei wypalac

 

Piotr82 thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...