Skocz do zawartości

problem z instalacją


mylo911

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT - mam od miesiąca Mandrake'a 9.2 - i chciałem przetestowaś Fedorę. Niestety podczas instalacji są problemy.

Po wyborze manualnego partycjonowania system staje, wybrałem więc automatyczne z opcjami zachowania istniejących partycji, ale wtedy mam komunikat : could not allocate partitions i dalej pisze że przwdopodobną przyczyną jest zbyt mała ilość miejsca. Może ktoś może mi pomóc ???

Moje ustawienia:

dysk 80 GB hda - 3 partycje WinXP NTFS (hda1, hda5, hda6)

dysk 30 GB hdb - wolne miejsce 18GB

hdb5 swap (mandrake - 500MB)

hdb6 / (mandrake - 4.6GB JFS EXT3)

hdb2 (Win XP FAT32 - 4.6GB)

Czy 18 GB może być za mało ???. I jeszcze jedno przy okazji : moim boot managerem jest LILO w MBR, który uruchamia Mandrake'a oraz WinXP. Co powinienem zrobić podzcas instalacji Fedory aby LILO pozostał i uruchamiał również Fedorę. Dzieki za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj to ---> http://newbie.linux.pl/?id=article&kategor...49cb29#comments

 

[...]

Czy 18 GB może być za mało ???. [...]

nie ---> http://www.fedora.pl/pl/forum/viewtopic.php?t=2

 

 

[...] I jeszcze jedno przy okazji : moim boot managerem jest LILO w MBR, który uruchamia Mandrake'a oraz WinXP. Co powinienem zrobić podzcas instalacji Fedory aby LILO pozostał i uruchamiał również Fedorę. Dzieki za wszystkie rady.

 

podczas instalacji Fedory nie instalować bootmenagera (wedytować potem lilo w MDK), ale moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zainstalować gruba poczas instalacji fedory i potem wyedytować plik konfiguracyjny dodając odpowiednie wpisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo911 był napisał

 

"mam Athlon 2500+, 512 RAM, 18 GB wolnego miejsca (brak partycji), GeForceFX5200 64MB - więc chyba spełniam minima dla instalacji?"

 

Gdybyś parametrami swego kompa podzielił z 5 maszyn to na każdej z nich można zrobić średniej wielkości instalację Fedory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czego chce ode mnie instalator pisząc \"could not allocate partition\" ???

jak rozumiem to te 18 GB masz na drugim dysku (hdb)? to zapewne instalator poprostu nie widzi tego drugiego dysku ... i dlatego stwierdza że nie masz miejsca ...

...aby na pewno masz wszycho dobrze podłączone?

 

i zakładaj partycję sam .... ;)

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej widzi, bo po włączeniu opcji \"automatyczne partycjonowanie\" (na ręcznym mam zaraz zwis) wszystko jest OK - włącznie z pokazanym 18GB niezagospodarowanego miejsca

nie na moj gust to masz coś ze sprzętem a najprawdapodobniej z płytkami ...

linux od tak se się nie wywala i to jeszcze bez ostrzeżenia ...

 

sprawdz swoje cd (sumy itp - ewentualnie ściągnij nowe iso)

przyjrzyj się swojemu dyskowi (może masz gdzieś "bad sectory") - ale może być 'wadliwy' kontlorer ...

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...