Skocz do zawartości

Adsl


kkkaczzz

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowanie fedory 3 zalogowałem sie jako root w trybie graficznym...i na tym koncie skonfigurowałem połączenie za pomocą neostrady...teraz gdy chcę się połączyć, w terminalu wpisuję "startadsl" wszystki działa pod rootem, ale pod zwyklłym userem już nie:/ Co mam zrobić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy wpiszesz startadsl i przelogujesz sie na zwyklego usera to dziala? - powinno. Jesli nie startuje razem z systemem, to dodaj do pliku /etc/rc.d/rc.local linijke

startadsl

i po reboocie powinno juz startowac samo.

 

P.S. Nie polecam logowac sie jako root w trybie graficznym- lepiej przechodz na roota tylko gdy masz taka potrzebe za pomoca polecenia su (man su).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...co do DNS to chyba raczej dobre są...przecież sie łączy...i hasło i użytkownik też dobry...tylko chodzi mi o to, że jak sie zaloguje na zwygłego użytkownika(w trybie graficznym) to w konsoli po wpisaniu "startadsl" on nie wie co to znaczy, a w trybie graficznym na root wpisuję "startadsl" i odpala normlanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startadsl ma nie dzialac jesli chcesz to wlaczyc z poziomu zwyklego usera. Sproboj tego:

chkconfig /sciezka/do/startadsl

dzieki temu powinno startowac razem z systemem, ale tak jak The Strucorr powiedzial, powinien sie laczyc sam (o ile wybrales te opcje- ja mam Speedtoucha wiec w Sagemach za bardzo sie nie orientuje ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...