Skocz do zawartości

Fc2 -> Fc3 ?


najemnik

Rekomendowane odpowiedzi

Proba zainstalowania apta dla fc3 konczy sie komunikatem

Niespełnione zależności:
       libstdc++.so.6 jest wymagany przez apt-0.5.15cnc6-1.1.fc3.fr.i386
       libstdc++.so.6(CXXABI_1.3) jest wymagany przez apt-0.5.15cnc6-1.1.fc3.fr.i386
       libstdc++.so.6(GLIBCXX_3.4) jest wymagany przez apt-0.5.15cnc6-1.1.fc3.fr.i386

Moim zdaniem to pol systemu wypadaloby zaktualizowac zeby apta zainstalowac (yum i up2date sie zwiesza w trakcie prob upgradu) - czyzby tylko plyta fc3 zostala do aktualizacji systemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glibc-common mam - problem w tym ze nie w tej wersji co trzeba - fedora w upgrade jest daleko w tyle w porownaniu z debianem czy gentoo - fc3 juz mam , ale nie mialo to nic wspolnego z opisami i tutorialami jakie czytalem - hardcore jesli chodzi o upgrade dla nowicjusza (zadalem pytanie bo juz drazni mnie to ze bez wiedzy jaka dal mi deb , gentoo i inne nie potrafie wg opisow fedory nawet bootloadera zapisac w mbr jak go inny os nadpisze - wszystko co zrobilem w tym systemie jest "inaczej" zrobione niz byc powinno , a to co robie wg wskazowek fedorowych mi nie wychodzi)

 

yum i up2date jak sie nie zawieszaly to chcialy mi 325 MB sciagnac zeby glupiego apta zainstalowac z nowszej wersji systemu , a i wtedy musialbym recznie kilka rzeczy wywalic zanim by sie za to zabraly

 

z czystej ciekawosci zainstalowalem desktop domyslny fc2 (w zaden sposob nie moglem zrobic upgradu do fc3 - tylko plyta mi zostala , a po co mi iso skoro mniej sciagajac moglbym miec ten sam efekt - coz finalnie mniej bym sciagal i mial szybciej system gdybym z plyty aktualizowal

 

WNIOSEK : aktualizacja systemu jest ok dzieki aptowi (ale to nie zasluga fc tylko apta), upgrade do nowszej wersji jest pieklem bez plytki systemu do ktorego sie upgrade robi (zniechecilo mnie to troche - bo co , za kilka miesiecy znow pieklo - w imie czego ...latwosci obslugi ?)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...