Skocz do zawartości

Partycje Fat I Krzaczki


andrzej_szary

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez bym sie dowiedzial chetnie - chodzi o niepoprawny unicode

ale nie wydaje mi sie zeby byla to sprawa podmontowania partycji

 

P.S. zawsze mozna nazwy katalogow pozmieniac zeby polskich znakow nie zawieraly :P

 

pzdr

tylko po co zmieniać nazwy kilkuset plików i katalogów? lepiej byłoby powiedzieć w fstab, aby montował partycję z określonym kodowaniem, tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim fstab mam:

/dev/hda6 /media/shared vfat noauto,user,codepage=852,iocharset=iso8859-2 1 0

Zawsze warto: man mount :)

 

Przy okazji, czy ktoś wie do czego są opcje pamconsole i managed, bo właśnie się przesiadłem z RH8 a tam tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim fstab mam:

/dev/hda6 /media/shared vfat noauto,user,codepage=852,iocharset=iso8859-2 1 0

Zawsze warto: man mount smile.gif

 

ja tez mam codepage oraz iocharset zdefiniowane ale mimo tego polskich znakow nie mam tylko pod kazdym folderem jest napisane nie poprawny unicode lecz dalej sie zastanawiam czy jest to wina zlego podmontowania do fstab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam krzaczków, a wpis mam taki:

/dev/hda8     /D           vfat    utf8,codepage=852,auto,users,rw,umask=0,quiet 0 0

czy ktoś wie do czego są opcje pamconsole i managed

To jest zupełna nowość, związana chyba z przejściem z dev na udev, ale jeszcze nie rozgryzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam krzaczków, a wpis mam taki:
/dev/hda8     /D           vfat    utf8,codepage=852,auto,users,rw,umask=0,quiet 0 0

 

To jest zupełna nowość, związana chyba z przejściem z dev na udev, ale jeszcze nie rozgryzałem.

wcześniej nie miałem takiej zabawy z fatami. montowałem i były polskie znaki, a teraz dopiero ten wpis zadziałał. najważniejsze że działa.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/dev/hda8     /D           vfat    utf8,codepage=852,auto,users,rw,umask=0,quiet 0 0

Co do utf, to pewnie jakieś znaczenie ma to co jest w i18n. Ja sobie zmieniłem tam na pl_PL i pewnie dlatego mam iso8859-2

Stwórz pod fedorka jakiś plik tekstowy o nazwie np. 'źródła' i zapisz go na partycji fat. Sprawdź później jak on tam się nazywa. Sądzę, że będzie '_r_d_a'. A ja używając utf mam 'źródła'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwórz pod fedorka jakiś plik tekstowy o nazwie np. 'źródła' i zapisz go na partycji fat. Sprawdź później jak on tam się nazywa. Sądzę, że będzie '_r_d_a'. A ja używając utf mam 'źródła'.

Nie mam żadnego problemu z moim kodowaniem iso. źródła nazywają się tak jak powinny.

Natomiast montowanie z utf8 daje mi krzaczki, ale jak już mówiłem to pewnie wina i18n.

Ważne, że działa mi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...