Skocz do zawartości

Java Jdk -> Jre


klimas7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki nietypowy (chyba) problem. Mam sobie program napisany w java i potrzebuje go przetestować (uruchomić) tylko i wyłącznie z wykorzystaniem jre (bez bibliotek zawartych w jdk).

Samo przestawienie wersji javy na jre poprzez

alternatives --config java

niewiele pomaga ponieważ widoczne są biblioteki (jary) z jdk co psuje test a raczej powoduje że program działa poprawnie. Zna ktoś jakiś elegancki sposób na ustawienie ,,czegoś'' aby korzystać tylko z jre nie rozwalają instalacji javy.

 

Tyle ogólnie, jeśli chodzi o szczegóły

to program generuje wydruk z użyciem jasperReport, ww potrzebuje przy dynamicznym generowaniu wydruku jdt-compiler (który notabene zawarty jest w jdk) natomiast docelowy odbiorca niekoniecznie chce

instalować całe jdk.

Wygooglałem że wystarczy dorzucić jdt-compiler z projektu jasperreports-3.X.X-project tylko nie mam jak tego sprawdzić bo i tak u mnie działa.

pz

B.KLimas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste spekulacje:

* Może spróbuj przestawić też javac tyle, że w kosmos :) Zarejestruj w alternatives polecenie które nie istnieje i przestaw na nie.

* w fedorowej wersji alternatives jest przełącznik --set więc można robić to skryptem, bez wchodzenia w config za każdym razem.

* może wystarczy przestawić, któryś parametr w kosmos przed uruchomieniem np. JDK_HOME, JAVA_PATH, CLASSPATH. Nie wiem strzelam, ale pewnie wystarczyło by sprawdzić jakie parametry są przekazywane do jar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki borzole za sugestie, pomogło, to znaczy

$ PATH=/usr/java/jre1.6.0_13/bin/:
$ export PATH

Spowodowało że rzeczywiście program (wydruk) przestał działać :) Co rozwiązało mój problem.

 

Sedno problemu. Rzeczywiście wystarczy dołączyć jdt-compiler aby jasperowy wydruk poszedł pod jre.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...