Skocz do zawartości

Ncurses


glodmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Do projektu muszę obowiązkowo pomalować planszę warcab w ncourses ncurses a nigdy nie mialem do czynienia z ta biblioteka.

 

Jeżeli ktoś wie, jak zamalować tablice [8][8];

w szachownice, ewentualnie jest ona wypelniona jedynkami i dwojkami jako pionkami, czy mozna jakos narysowac pionki??

Edytowane przez WalDo
nazwa biblioteki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ncurses nie jest biblioteką do rysowania, a jedynie do tworzenia kanciastych interfejsów. Świetnie rysuje kwadraty, ale nie pionki na szachownicy :)

 

Sugerując się Twoim poprzednim problemem, radziłbym Ci na razie zrobić proste oznaczenia w ncurses tzn. pionki jako litery lub liczby. Zresztą to będzie nawet dobre prototypowanie.

W sieci jest ładny i krótki edukacyjny przykład: http://www.sh1fty.com/nsudoku/

 

Jeśli później chciałbyś to upiększyć to masz: SDL / Allegro itp.

Osobiście się nigdy nie bawiłem w taką grafikę, nie licząc zamierzchłych czasów na kompilatorze Borlad C 3 :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość gry mam już praktycznie zmontowana. dziala jako tablica jedne pionki to 1 drugie 2. drukuje to jak tablice itp. za pomoca zer oznaczam pola na ktore mozna sie ruszyc. Tylko w projekcie mam warunek, zeby zrobic do tego jakas grafike. Wiec jakas grafika to mogly by byc okna dla kazdego pola i w nich drukowane jedynki albo dowjki a reszta zamalowana jak szachownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...