Skocz do zawartości

Hasla Uzytkownikow


najemnik

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwazam ponowna instalacje FC3 (po upgrade - rozrosla sie strasznie i mam tego dosc) i zainstalowanie na czystej partycji ponownie FC3

 

Szukalem w wyszukiwarce forum , ale chyba zbyt krotko :( (a na eksperymenty mnie nie stac)

 

W jaki sposob przeniesc userow z ich prawani (i brakiem praw) oraz z pozostawieniem im hasel (ustawienia im zostana ze szkieletem ich katalogow na /home osobnej partycji)

- recznie by mozna , ale tych userow nie jest kilku (chodzi mi o sposob zmiany distro (fc3 na fc3 wprawdzie , ale ) z pozostawieniem userom wszystkiich praw jakie maja (rpmy z pogramami sobie doinstalujer po instalacji) z nadzieja ze userzy nie zwroca uwagi na zmiane systemu

 

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje na temat użytkowników znajdują sie w plikach

/etc/group

/etc/shadow

/etc/passwd

jak zachowasz te pliki to ustawienia dotyczące użytkowników i haseł powinny zostać bez zmian.

Jeśli chodzi o prawa dostępu do konkrentych programów i plików umieszczonych poza /home, dla konkretnych użytkowników to trzeba to będzie ustawić ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grupach i haslach sie domyslalem , ale nie kazdy user ma dostep do kazdej drukarki etc :( mialem nadzieje ze fc sie wyrozni w takim temacie (trudno prawa dostepu widac recznie bedzie trzeba :( , w koncu po co ma ktos w moim pokoju dla zabawy ksiazke drukowac ;) )

 

Dzieki (kubelek zimnej wody , ale zawsze to zdanie innej osoby - czyli system wypadaloby posprzatac - nie oplaca mi sie przeinstalowac - programy i sprzet , szczegolnie sprzet nie jest instalowany na /home ;) )

 

Raz jeszcze dzieki

Pozdrawiam

 

--------------------------------

Lipa - na fc2 ladnie poszlo , ale fc3 (upgrade aptem) ma wiele problemow , dzieja sie cuda z wieloma programami i ustawieniami(grub wariuje - musialem zmienic na lilo , po wstawieniu grup i userow z innego systemu zdechlo wszystko poza kontem admina (przewidujaco zmienilem wczesniej na takie samo haslo w obu systemach - wyglada na to ze da sie to zrobic tylko upgradem z plytki)

 

Taki los moj z fedora , ze bez plytki instalacyjnej sie wszystko kaszani , ale tak widac musi byc - nobody's perfect

 

Pozdrawiam

Edytowane przez najemnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...