Skocz do zawartości

Bash: Wykonywanie I Zapisywanie


Neferius

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak zmusic bash by szerego komend najpierw zostało wykonane a pozniej zapisane do pliku(kolejność obojętna)? np zebym nie musiał pisać:

cat >> /jakis/tam/plik << EOF
komenda 1
komenda 2
komenda 3
EOF
komenda 1
komenda 2
komenda 3

Jedyny pomysł jaki mam to zapisać wpierw te komendy do jakiegoś pliku w /tmp później dołączyć ten plik do /jakis/tam/plik a następnie wykonać komendy z pliku (tego z /tmp). Będzie to działać ale wydaje mi się trochę na około:).

PS. potrzebuje tego do sekcji %post w remixie aby oddzielić część konfiguracji systemu live od konfiguracji dla systemu po zainstalowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie o takim rozwiązaniu myślałem:D(zresztą je opisałem). A dlaczego spieszę z wyjaśnieniem: w plikach *ks dla livecd-creator masz sekcje %post w niej zapisujesz konfiguracje dla systemu. Konfiguracje którą chcesz mieć w systemie uruchamianym z płyty zapisujesz do /etc/init.d/livesys (poprzez cat >> /etc/init.d/livesys << EOF w sekcji %post, zresztą sam wiesz jak:) a co chcesz dla systemu instalowanego z tej płyty live zapisujesz jako ciąg komend. Spora cześć mi się powtarza tu i tu a metoda copy&pase, jak konfiguracja się rozrośnie, może prowadzić do błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że zrobiłbym to mniej więcej tak:

# is_livecd -- funkcja typu bool (return 0/1)
is_livecd && FILE=/etc/init.d/livesys || FILE=/root/livesys.sh

cat > $FILE <<_EOF_
...
_EOF_

if ! is_livecd
then
    sh $FILE
    rm -f $FILE
fi

Najlepiej by było dołączyć ten skrypt z zewnątrz, ale nie wiem jak i czy w ogóle da się. Sprawdzałeś jak rozwiązywali ten problem w innych remiksach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie spotkałem się z koniecznością rozwiązania takiego problemu(spiny nie ruszając ustawień domyślnych, a bardziej skomplikowane live-cd są nastawiane tylko i wyłącznie na livecd), ale mogłem coś przeoczyć, spróbuję z plikiem w /tmp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...