Skocz do zawartości

Odinstalowanie Fc2


lukes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na komputerze dwa systemy FC2 i Windows xp ;( (oba systemy sa na oddzielnych dyskach) i wszystko bylo fajnie, ale nareszcie mam nowy komputer tyle ze nie mam do niego dysku. Postanowilem wyjac ze starego komp. dysk z linuxem a na starym zostawic dysk z windowsem.

 

Jak zrobic zeby windows sie nie wysypal, tzn. zeby sie uruchomil. Bo jak wyjme dysk z linuksem to nie bedzie loadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli startowales z dysku z linuksem to mbr windy jest czysty (powinien byc) i uruchomi sie normalnie

 

 

wypnij kabelki i uruchom kompa zanim zadasz pytanie ;) - bedzie szybciej LOL

 

Polecilbym zostawic linuksa , a przelozyc winde (chyba ze chcesz fc3 od zera po formacie instalowac , bo kernel ci zdechnie jak sie sprzet bedzie bardzo roznil - przynajmniej sa spore szanse)

 

jesli boodloader jest na dysku z winda to w windzie wpisz fdisk /mbr i go wyczysci , ale linux ci juz nie wystartuje (rescue cd ci zostanie i ponowny zapis do mbr dysku z linuksem - zawsze mozesz wczesniej to przewidziec i zrobic to przed usunieciem starego bootloadera)

 

Tyle teoretyzowania (szybciej by bylo gdybys nazwy dysku podal z opisem partycji , gdzie i co jest

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info... wypiecie dysku z linuxem nie pomaga, bede wiec musial ta druga metode zastosowac. A jezeli chodzi o (_linuxa_ → Linuksa) ORT to i tak od podstaw chce zainstalowac FC3... chociaz musze powiedziec że kiedys wymienilem płyte i procesor i FC2 poradzila sobie bezproblemu z uaktualnienie sterowników i wszystkiego innego.

 

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...