Skocz do zawartości

Shotwell I Kłopot Z Importowanymi Zdjęciami


pitcarn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd korzystam z F13 to nie mogę narzekać na Fedorę ,ale drażni mnie jedna sprawa związana z programem Shotwell. Chciałem wreszcie zapanować nad kolekcją zdjęć ale po pierwszej próbie importu z 2000 fotografii zrobiło się prawie 4000 ,jak się okazało program sam porobił duplikaty prawie każdej pojedynczej fotki ,więc niewiele myśląc nad konsekwencjami usunąłem folder "Pictures" i utworzyłem nowy o tej samej nazwie. W między czasie za pomocą pyrenamera pozmieniałem nazwy zdjęć według schematu [kolejna liczba zaczynająca się od od jeden] - [rok.miesiąc.dzień zrobienia zdjęcia zapisany w exif zdjęcia] (np. 1 - 2009.09.06) i teraz gdy próbuję zaimportować zdjęcia , w programie Shotwell pojawia się komunikat

2000 non-image files skipped
te pliki to oczywiście moje zdjęcia które próbuję zaimportować :) ,co ciekawe próbowałem wrzucić do programu kilka tapet i one bez problemu pojawiają się w programie ale są importowane niepoprawnie tzn. powinny być w folderze Pictures>[rok zdjęcia]>[miesiąc]>[dzień] a są bezpośrednio w home>[rok] itd.

Pytania moje są takie ,jak przywrócić poprawne importowanie plików aby struktura katalogów była zachowana czyli Pictures>[rok zdjęcia]>[miesiąc]>[dzień] oraz jak zaimportować zdjęcia.

 

P.S. sprawdziłem w f-spot ,importuje fotki bez żadnego "ale" ,z tym że wolał bym pozbyć się f-spota i zależności w postaci mono bo Shotwell wydaje mi się poręczniejszy i łatwiej eksportować pliki do picasy web

 

 

 

Edit: udało mi się poradzić z importem fotek ,okazało się ze w nazwie musi być rozszerzenie pliku np. 1 - 2009.08.19.jpg ,inaczej Shotwell nie rozpoznaje pliku ,pozostaje tylko problem struktury katalogów ,co mam zrobić aby folder Pictures był używany domyślnie zamiast home ?

 

Edit2: ok, problem rozwiązany można zamknąć temat. Rozwiązaniem okazał się plik user-dirs.dirs znajdujący się w /home/użytkownik/.config ,zmieniłem jedną zmienną i jest ok.

Ponownie poradnik /wiki fedory okazał się niezastąpionym źródłem informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...