Skocz do zawartości

Brak Dźwięku W Twierdzy


Bluesman

Rekomendowane odpowiedzi

Odpal grę w konsoli ( jeżeli instalowałeś ją via wine z pewnością znajdzie się ona w /home/TwojaNazwa/.wine/drive_c/Program Files/Twierdza ) za pomocą polecenia: " wine /scieżka/do/gry.exe " i pokaż co wypisze. Wine źle współpracuje z pulsem i alsą (choć ja z tym drugim nie mam żadnych problemów, a grałem i gram w wiele tytułów pod linuksem) i jego deweloperzy zalecają używanie OSS które powinno dać się doinstalować ( pewnie reinstalka wine wtedy też będzie potrzebna ). Bynajmniej ! najciekawsze jest to co gra wywala do konsoli tam można dowiedzieć się najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mógłbyś przybliżyć co instalowałeś?

Też mam taki problem, że na liście jest tylko PulseAudio, któregoż używanie średnio mi pasuje

Niby mam zainstalowane:

wine-alsa.x86_64

wine-esd.x86_64

wine-oss.x86_64

Lecz mimo to, w winecfg jest tylko PulseAudio <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No właśnie masz tak samo jak Ja. Generalnie szukałem jak to zrobiłem, ale teraz przy okazji uruchamiania gry Fallout wpadłem jak to zrobić.

 

W ustawieniach WINE wchodzisz na dźwięk i zaznaczasz właśnie "Sterowniki PulseAudio". Następnie ustawiasz przyspieszenie sprzętowe na "Pełne" a nie na Emulacja. I tyle...

 

Jeśli masz poinstalowane to co pisałeś, to wszystko powinno działać od ręki. Przynajmniej u mnie tak jest :)

 

Pozdrawiam

 

ps. By the way. Fallout jedynka śmiga super pod Linuxem... Polecam jeśli ktoś chce sobie przypomnieć ten stary klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem dźwięk w większości moich wydziwiań działa nawet mimo to, że konfiguracja Wine moja powinna pójść w kosz, sprawdzałem dzisiaj na kolegi laptopie nową Fedorę 14 (przeciągam go na ciemną stronę mocy :P) i też ma tylko PulseAudio, czyli jakaś głębsza sprawa, może pasowałoby w końcu wrócić do nawyku ściągnięcia paczki source i skompilować sobie samemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...