Skocz do zawartości

Jaką Wersje Fedory Wyrać ?


internauta50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki procesor Intel Celeron M 540 / 1.86 GHz processor ( mobile ) Laptop Toshiba Satellite L40-170

 

Jaką wersję fedory mam wybrać ? http://fedoraproject.org/en/get-fedora-all

co to jest Install Media, Fedora Desktop Live Media oraz Fedora KDE Live Media ?

Z tego co wyczytałem to mój procesor jest 64b czyli powinenem wybrac x86_64 - Live CD ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedż i wyrozumiałość

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Install Media to dvd do instalacji zawierające dużą ilość pakietów. Live media to dysk livecd który uruchamia się z płyty/pendriva ale zawiera tylko podstawowe programy, resztę trzeba zainstalować samemu. KDE Live Media tak samo z tym że zawiera środowisko KDE. Na Twoim miejscu ściągnąłbym którąś z płyt live i zobaczył jak Fedora działa na tym laptopie. Nie uruchamiaj livecd z płyty tylko z pendiva, wygodny jest liveusb-creator. Jeśli masz odpowiedni procesor, to instaluj x86_64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z tego, co widzę, to ten Celeron jest 64 bitowy, więc bez problemów możesz używać również x86_64. Proponuję Ci LiveCD Fedora 14, gdzie po zainstalowaniu powinno Ci chodzić wszystko od razu, aczkolwiek nie znam sprzętu, jaki tam zainstalowano. Grafika będzie działać na pewno, bo to X3100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...