Skocz do zawartości

Mplayer poraz 100 tysięczny


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

tylko mnie nieodsylac zebym szukal bo szukalem wszedzie - sprawa jest taka

jak zwykle napisy

a wiec tak w katalogu /usr/local/share/mplayer/font/subfont.ttf ma czcionki mam takze je w katalogu /root/.mplayer/subfont.ttf - czcionki widzi ale nie widzi polskich znakow -

 

w maplyerze sa 2 zakladki odnosnie napisow "napisy i OSD" i "czcionka"

w obydwu zakladkach jest do wyboru kodowanie -

 

czy moze mi ktos powiedziec jakie powinno byc wybrane kodowanie w obydwu tych zakladkach zeby bylo ok - dodam ze (_niemam_ → nie mam) ORT tam nigdzie do wyboru

"cp1250 ani Iso-8859-2" oczywiscie chodzi wszystko pod xami :)

 

wpisywalem w gui.conf j cp1250 bo tak radzilli na necie ale to nic niedaje jak sie znajdzie ktos kto (_niema_ → nie ma) ORT jeszcze dosc walkowania mplayera to bede wdzieczny - dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja naprawde bylem wszedzie tam rowniez :)

Wybieramy preferencje zakładka Czcionka, w opcji Czcionka dopisujemy odpowiednią ścieżkę czyli /home/adam/.mplayer/subfont.ttf oraz określamy kodowanie czcionki iso-8859-2

i jak napisalem wlasnie (_niemam_ → nie mam) ORT w zakladce czcionka ani w zadnej inneje tego wlasnie kodowania iso-8859-2 :( jest 5 , 9 ,14 i inne ale z 2 (_niema_ → nie ma) ORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co jest grane ze (_niemam_ → nie mam) ORT tego kodowania poprostu jak biore na preferencje to niewyswietlaja mi sie wszystkie opcje poprostu moge na nie nacisnac ale (_niema_ → nie ma) ORT opisu co to jest poprostu naciskam wciemno i patrze co dana opcja robi bez sensu nie wiem czemu tak jest :( mam wyswietlone rozne kodowania ale inne tez są ale nie ma napisu jakie to kodowanie wiec (_niemam_ → nie mam) ORT jak sprawdzic co wybrallem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie teraz to mam problem juz nie z tym ale teraz to mam problem z tym ze jak biore te wszystkie zakladki to mi sie polowa opcji nie wyswietla bo mam jakes trefne spolszczenie tego mplayera i wlasnie i zamiast napisu na opcji do wybrania (_niemam_ → nie mam) ORT nic wiec niemoge wybrac cp1250 bo go niewidze bo napis cp1250 gdzies znikl tak samo jak na polowie innych opcjach i koderach i ogolnie cale prefrencje nie sa wyswietlane poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Postąpiłem tak jak wyżej napisaliście i niektóre polskie znaki się pojawiły, a niektóre nie. Np. dalej mam "_" w miejscu "ł". Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Postąpiłem tak jak wyżej napisaliście i niektóre polskie znaki się pojawiły, a niektóre nie. Np. dalej mam \"_\" w miejscu \"ł\". Co robić?

 

Hmm ja tez pierwszym razem troszke sie nameczylem aby to zrobic. Za drugim wszystko poszlow 5 min.

 

A podmeiniles pliczek subfont.ttf ? Najlepiej podmienic w 2 miejscach:

/usr/share/mplayer oraz /katalog_usera/.mplayer pozniej w mplayerze ustawiasz aby z niego kozystal.

 

Konfiguracja: w Subtitle & OSD kodowanie ustawiasz na None a w Fonts na CP 1250

 

I powinno dzialac. Przynajmniej u mnie dziala. Instalowalem mplayera z paczki nie ze zrodel - to tez moze byc istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem taką konfigurację jak wyżej to nie było kilku polskich fontów, ale jak zmieniełem na : Subtitle&OSD - cp1250; Fonts - unicode, to już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...