Skocz do zawartości

Internet Radiowy


sylwek541

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dopisuję się tu bo mój problem jest bardzo podobny z tym że ja wiem jaką mam kartę i (_wogóle_ → w ogóle) ORT :P Konkretnie chodzi tu o Senao USB [Prism2]

 

Wcześniej net śmigał całkiem nieźle gdy używałem Auroxa 9.2 ale teraz spróbowałem Fedorcię [3] i działa fajnie tylko bez netu...

 

Otóż karta jest wykrywana [w takim okienku podobnego do menadżera urządzeń (używam Gnome) jako nieznane urządzenie USB, ważne że wykrywana. Domyślam się, że chodzi o sterowniki więc je chcę zainstalować podobnie jak na Auroxie.

Więc ustalam w make config że karta jest typu usb i dochodzę do banału: podania lokalizacji kernela! Potrzebne źródełka do instalacji. Chodzi tu pewnie o /usr/src/linux-2.6.9 czy jakoś podobnie. Czegoś takiego po prostu nie znalazłem u siebie :P Ściągnełem więc cosik takiego [nie wiem czy (_wogóle_ → w ogóle) ORT dobrze]:

 

http://kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/li...x-2.6.9.tar.bz2

 

I rozpakowałem do /usr/src/ Niestety, nie wiem czemu, wyskakuje info, że lokalizacja czy coś tam jest nieprawidłowe, może niekompletne.

 

O co chodzi? Skąd mam (_wziąść_ → wziąć) ORT właściwe źródełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK do FC3 nie sa instalowane zrodla kernela (src)

tam, gdzie ssales FC3, tam tez sa zrodelka kernela - zaciagnij i zgodnie z readme (czy innym install) je zainstaluj ... plik do zaciagniecia zajmuje ok. 40mb (np. ftp:// sunsite.icm.edu.pl)

 

 

btw. moze ktos robil paczke rpm dla FC3 .. ? :> bo jakos nie chce mi sie przechodzic calego tutoriala dla ax100 ;P

 

--

Pozdr.

Artur S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra już mi się coś udało. Zainstalowałem inne sterowniki, tym razem prosto z rpm. Były tam 3 rpm-y dokładnie: wersja jakby podstawowa, potem dodatek, żeby to było dla USB i na końcu jakieś "modules"... Wszystko cacy, musiałem tylko jakiś tam plik skopiować i zmienić nazwę... No ale to się już tyczyło samego urządzenia.

 

Chciałem odpalić kartę poleceniem

 

modprobe prism2_usb

 

ale nie wypaliło! Zgłoszony błąd że czegoś nie ma zainstalowanego, chyba modułu czy jakoś tak :P Jakby ktoś chciał mi pomóc to mogę dokładnie oblookać co i jak.

 

Mam Fedorę 3, a karta radiowa to Senao USB na chipsecie Prism2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

najpierw od razu robisz "make install", potem wykonujesz "ndiswrapper -i /sciezka do zbioru *.inf sterowników do WindowsXP", następnie robisz "ndiswrapper -m", restartujesz kompa i sprawdzasz za pomocą "iwconfig" (program z pakietu wirelesstools) parametry sterownika...u mnie działa idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha jednak [chyba] znalazłem! Użyłem tych plików.

 

netwlan.inf

netwlan5.img

netwlan5.sys

 

Gdy próbowałem z tym pierwszym to wołał o następne więc też przeniosłem do tego folderu.

 

---------------------------

 

Potem robiełem cosik takiego: [wg wskazówek]

 

[root@jakub ~]# ndiswrapper -i /windows/f/netwlan.inf
Installing netwlan
[root@jakub ~]# ndiswrapper -m
modprobe config already contains alias directive
[root@jakub ~]# iwconfig
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

sit0      no wireless extensions.

 

Nie wiem jak skonfigurować ten iwconfig

 

---------------------------

 

Wcześniej na Auroxie używałem innych sterów [teraz nie działają] i podawałem IP, netmask, broadcast, gateway no i przede wszystkim SSIDap. Ewentualnie channel ale i bez tego działał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...