Skocz do zawartości

Dodanie Niedeterminizmu Do Algorytmu Dlx Rozwiązującego Problem Exact Cover


Aquagen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozwiązuję standardowe Sudoku za pomocą algorytmu DLX (Backtracking + Dancing Links Knutha) poprzez sprowadzenie do problemu Exact Cover.

Moja wersja DLX jest deterministyczna i np. przy wypełnianiu pustej planszy za każdym razem dostaję to samo wypełnienie.

 

Potrzebuję zmodyfikować algorytm tak, aby poproszony o rozwiązanie zagadki wygenerował losowe rozwiązanie.

Próbowałem losować wybór następnej tzw. "kolumny" (zobowiązania do pokrycia), ale ciągle dostaję taki sam wynik.

Jak mogę dodać do tego algorytmu losowość?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozwiązuję standardowe Sudoku za pomocą algorytmu DLX (Backtracking + Dancing Links Knutha) poprzez sprowadzenie do problemu Exact Cover.

Moja wersja DLX jest deterministyczna i np. przy wypełnianiu pustej planszy za każdym razem dostaję to samo wypełnienie.

 

Potrzebuję zmodyfikować algorytm tak, aby poproszony o rozwiązanie zagadki wygenerował losowe rozwiązanie.

Próbowałem losować wybór następnej tzw. "kolumny" (zobowiązania do pokrycia), ale ciągle dostaję taki sam wynik.

Jak mogę dodać do tego algorytmu losowość?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Najlepiej byłoby wkleić fragment algorytmu, żeby lepiej było wiadomo o co chodzi.

A tak to jedyne co przychodzi mi do głowy to: wykonujesz srand przed rozpoczęciem jakichkolwiek losowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...