Skocz do zawartości

Niechciany Limit Transferu


zxczzx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z internetem dostarczanym przez router asmax ar1004g, ponieważ prawdopodobnie system nałożył jakiś limit na mój internet i nie mam pojęcia jak się tego pozbyć. Mój maksymalny osiągalny transfer to 120 kb/s podczas gdy na innych komputerach osiąga ~600 kb/s. Na początku myślałem, że to może być związane z kartą sieciową, jednak gdy podlączyłem blueconnecta transfer był dużo wyższy - w związku z czym limit jest nałożony tylko na tą jedną sieć bezprzewodową.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości problem nie jest również związany z jakimikolwiek ustawieniami klienta p2p

Czy ktoś ma jakieś sugestie jak ugryźć ten problem?

Pracuję na Fedorze 15

 

sterownik karty sieciowej: rtl8192ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze to wlasnie Linux wykorzystuje 100% lacza zawsze a Windowsy np. potrafia ograniczac. Sprawdz najlepszym sposobem czyli poprzez Yuma ile jest kb/s. Oczywiscie daj tez tutaj listing z iptables.

 

System sam z siebie nie naklada ograniczen no bo tak na chlopski rozum zastanow sie - po co ? Nie chce sie zmeczyc ?

 

Sprawdz też konfiguracje routera - ktory zreszta jak twierdzi 80% internetu można o kant du* potrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik iptables -L

 

Chain INPUT (policy ACCEPT)

target prot opt source destination

ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED

ACCEPT icmp -- anywhere anywhere

ACCEPT all -- anywhere anywhere

ACCEPT udp -- anywhere anywhere state NEW udp dpt:ipp

ACCEPT tcp -- anywhere anywhere state NEW tcp dpt:ipp

ACCEPT udp -- anywhere anywhere state NEW udp dpt:ipp

ACCEPT tcp -- anywhere anywhere state NEW tcp dpt:ssh

REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-host-prohibited

 

Chain FORWARD (policy ACCEPT)

target prot opt source destination

REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-host-prohibited

 

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)

target prot opt source destination

 

 

co do ustawien routera, to chyba powinno byc ok, bo na innych komputerach wszystko dziala jak nalezy. Predkosc przez sprawdzona przez yum pokrywa sie z tym co napisalem - jest spowolniony transfer, jednak sytuacja stala sie jeszcze dziwniejsza - przed chwila jak wlaczylem sciaganie, bylo wszystko ok. szlo 500 kb/s ale jakies 2 min pozniej transfer spadl i wszystkie uslugi spowolnily tak zeby nie przekroczyc tych 120-30 kb/s...

Do tej pory tez bylem przekonany, ze "linux prawde ci powie", jako ze nigdy nie mialem wiekszych problemow z tymi systemami (wczesniej uzywalem debianowych dystrybucji), jednak to co sie teraz wyczynia przeroslo moje zrozumienie

 

btw. taki lekki offtop, ale nie chce juz zakladac nowego tematu - sterowniki do ati z rpmFusion juz dzialaja dla fedory 15? bo jakis miesiac temu po zainstalowaniu kmod-catalyst wykrzaczal mi sie system, czego juz nie potrafilem przywrocic do normalnosci;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...