Skocz do zawartości

[F15] Nie Mogę Utworzyć Partycji


trocha6

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem liveCD z fedorą 15. Zacząłem instalację, jednak pojawił się dproblem przy partycjonowaniu. Chciałem stworzyć jedną partycję z punktem montowania / (ok. 10000MB i drugą /home ~3000MB. Pierwsza tworzy się bez problemu, a przy drugiej pojawia się komunikat, że nie można utworzyć partycji, bo nie ma miejsca. Na dysku mam ponad 100GB nieprzydzielonego miejsca i mogę utworzyć partycję która jest łącznie większa niż te dwie które chcę utworzyć. Tak jakby było za dużo partycji(?). Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to ogarnąłem, nie wiedziałem, że nie mogą być tylko 4 partycje podstawowe. Później jeszcze nie zauważyłem, że mam już utworzoną rozszerzoną i dziwiłem się czemu nie mogę jej stworzyć. Wszystko co musiałem zrobić, to powiększyć tą istniejącą rozszerzoną o wolne miejsce i na niej utworzyć potrzebne partycje. Jak zwykle zrobiłem zamieszanie, przez to, że się ogarnąć nie mogłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest za duzo partycji. Przy klasycznych metodach mozesz miec maksymalnie cztery partycje podstawowe. Jezeli potrzebujesz wiecej to musisz miec trzy partycje podstawowe i jedna rozszerzona, na której dopiero mozesz stworzyc tyle partycji logicznych ile potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...