Skocz do zawartości

F15 + Kde + Mobile Ati Hd 5650 = 2D Czy 3D ?


st4rg4te

Rekomendowane odpowiedzi

Mam noteboka sony vaio (i5-480M z mobilnym ati HD 5650) z F15, używam KDE (KDE wybrałem podczas instalacji, reszta default).

 

Od jakiś kilku-kilkunastu(?) dni zauważyłem wyraźnie silniejsze nagrzewanie się maszyny.

Wentylator załącza się wyraźnie częściej, a obudowa od spodu nagrzewa się wyraźnie silniej, niż jakiś czas temu.

Notebook ma kilka miesięcy, więc kurz na radiatorach, to raczej nie to, tym bardziej, że zmiana była raczej skokowa.

 

Pytanie: czy powodem nagrzewania może być przełączenie grafiki w tryb 3D podczas normalnej (jakkolwiek to rozumieć) pracy???

Mogłoby to skutkować większym wydzielaniem ciepła przez grafikę i takimi właśnie efektami..

Może jakaś aktualizacja mi to zafundowała, ale jak to sprawdzić lub zmienić, nie mam pojęcia.

 

Oczywiście już kupiłem sobie podstawkę z wentylatorem, ale to rozwiązanie trochę... mało eleganckie.

 

Pomożecie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od jakiś kilku-kilkunastu(?) dni zauważyłem wyraźnie silniejsze nagrzewanie się maszyny.

Wentylator załącza się wyraźnie częściej, a obudowa od spodu nagrzewa się wyraźnie silniej, niż jakiś czas temu.

Notebook ma kilka miesięcy, więc kurz na radiatorach, to raczej nie to, tym bardziej, że zmiana była raczej skokowa.

A przypadkiem tego notebooka nie używasz w łóżku na pościeli? Bo jeśli tak, to kurz jak najbardziej może być powodem. Notebook używany na pościeli przegrzewa się nie tylko dlatego, że otwory wlotowe powietrza zatykane są przez tkaninę, ale także drobne bawełniane nitki z pościeli przedostają się szybko na radiator procesora skutecznie go "zaklejając". Wystarczy pół roku takiej "pościelowej pracy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...