Skocz do zawartości

Fedora 16 - Ati Hd3850


mr_andre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuxa. Po zainstalowaniu systemu postepowalem wedlug podanych kolejnych punktów w poradzie zamieszczonej na wiki.fedora.pl. Mój problem polega na tym ze gdy zainstaluje sterowniki karty graficznej wedlug wskazówek, po ponownym uruchomieniu komputera po ekranie ladowania systemu monitor swieci na czarno i wyswietla komunikat "Out of Range !". nie potrafie sobie z tym problemem poradzic. Juz 5 raz instalowalem od nowa system i próbowalem w rózny sposób zainstalowac sterowniki ale zawsze konczylo sie tym samym opisanym efektem.

Postepowalem wedlug ponizszych punktów:

 

1. instalacja systemu

2. repozytorium RPMFusion

3. aktualizacja systemu (pobieralo okolo 370 mb)

4. wget mc

5. su -c "yum install akmod-catalyst" (tu pobieralo prawie 80 mb)

 

W zalaczniku znajduje sie foto które przedstawia zawartosc pliku xorg.conf. Czy moze mi ktos wskazac w jaki sposób moge poradzic sobie z opisanym problemem?

 

img20120111161251.jpg

 

img20120111161302.jpg

 

 

Dopisalem równiez do ponizszego pliku komende: pci=use_crs ale nic to nie pomoglo.

/boot/grub/grub.conf

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________________

EDIT

 

Dobra juz sobie poradzilem :)

 

gdy uruchomil sie linux i na ekranie swiecil napis "Out of range !" przelaczylem sie na tryb tekstowy CTRL+ALT+F, wpisalem init , potem X -configure. Zostal utworzony nowy plik xorg.conf.new który przenioslem na miejsce starego zastepujac go. Po ponownym uruchomieniu Fedora ekran normalnie wyswietlil system ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...