Skocz do zawartości

F16 Gamepad Konfiguracja


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przetrzasalem zarówno forum jak i rózne strony i nie znalazlem rozwiazania, totez zapytam tutaj.

Posiadam GamePad USB, prawdopodobnie firmy E5 (taki ma napis na "przodzie")

Fedora wykryla go bez dodatkowego zawracania glowy, w lsusb mam takie cos teraz:

Bus 004 Device 003: ID 0e8f:0003 GreenAsia Inc. MaxFire Blaze2

Wszystko dziala zgrabnie po za trzema rzeczami:

1) System twierdzi, ze pad ma az 7 osi (podczas gdy naprawde) ORT ma 4)

2) Osie sa przesuniete na prawej galce, tzn. "w lewo" odpowiada tak naprawde) ORT "w góre"

3) W grze X-Blades klawisze pod kciukiem sa chyba zle porozmieszczane (chociaz tutaj moze byc wina ustawien gry a nie samego Pad'a)

 

Zainstalowalem JSCalibrator (paczki Mandriva' ale dzialaja) lecz nie moge tam zamienic klawiszy o wywalaniu osi nie mówiac

Próbowalem takze w Ustawienia Systemowe KDE cos zdzialac, ale wlasciwie mam efekt jak z JSCalibrator

Jak móglbym skorygowac cala sprawe?

 

Jesli trzeba jakis dodatkowych informacji, dostarcze najszybciej jak sie da

 

Pozdrawiam i zycze milego dnia

 

Subaru

 

EDIT #1

Poprawki bledów ortograficznych, przepraszam za pomylki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie doczepic druga sprawe wciaz dotyczaca GamePad'a tym razem innego

Zakupilem niedawno Logitech F510 majac nadzieje, ze to rozwiaze chociaz czesc problemów z poprzednikiem...a tu niemila niespodzianka, GamePad w ogóle nie jest widoczny w systemie nawet przez lsusb a gdzie tam o /dev mówiac.

Próbowalem zaladowac modul usbhid oraz joydev, wciaz nic sie nie pojawilo, przepialem nawet na inny port USB, wciaz bez rezultatu

Pod "jedynym slusznym" dziala zgrabnie

(Sprawdzalem pod Fedorka zarówno tryp DInput jak i XInput, zero reakcji, nawet przycisk Vibration nie daje znaków zycia jakichkolwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiesci mam, tzn. czesciowo...

GamePad F510 zaczal "magicznie" dzialac, zobaczylem go na lsusb w koncu, byl zdekalibrowany ale osie sie przynajmniej zgadzaly wiec kalibracja chyba naprawila problemy, Pad byl ustawiony w trybie XInput i moze pomoglo to, ze wlaczylem komputer jak Pad byl w takim stanie juz podlaczony przed wlaczeniem zasilania (tudziez wczytaniem Fedory)

Nie wiem jak to bedzie z trybem DInput, ale jest to juz jakis sukces na koncie i na korzysc Fedory (Ubunciarze dalej narzekaja na jakies niestworzone problemy)

Zaraz przetestuje GamePad na jakiejs grze by upewnic sie, ze kalibracja jest kompletna i poprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...