Skocz do zawartości

Jak Najlepiej Zgrać Taśmy Wideo Na Dysk ?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem przegrania materioałów filmowych które mam na kasetach wideo

na dysk kompa po to by potem je nagrać na płytki DVD . Mam zamiar to zrobić poprzez

analogowy tuner tv - Avermedia . Magnetowid - 20 letni , monofoniczny sharp

podłączę kabelkiem antenowym poprzez modulator w.cz.

Program TVTIME nie posiada opcji nagrywania .

Jaki graficzny program nadaje się do takiego celu i jakie parametry plików wynikowych

dobrać tak by powstałe pliki wideo nie były zbyt wielkie ?

Z góry dzięki za wszelkie porady .

Używam 64-bitowego Suse 12.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kabel antenowy > modulator w magnetowidzie i tuner w karcie dodatkowo zdegraduja sygnal - jezeli aver posiada wejscie composite/AV (te, z którymi mialem kontakt wymagaly uzycia dedykowanej przelotki) powinienes mniej stracic na jakosci. jezeli sharp ma eurozlacze, byc moze ma wyprowadzone: chrominancje, luminancje, ew. RGB - patrz instrukcja sharpa - o ile twoja aver ma odpowiednie wejscia (patrz instrukcja) jakosc powinna byc jeszcze lepsza.

2. kdetv/xawtv/xdtv/kaffeine - proponuje sprawdzic te (powinny rozpoznac i udostepnic wejscie composite)

3. avidemux - pozwala sie mocno konfigurowac (dosc elastycznie dobierac kodeki, kontenery, dodawac filtry, napisy itp.) - moim zdaniem idealny do przygotowania materialu na plyte

dvd styler - ladny do tworzenia ladnych dvd z menu i innymi dodatkami (ale akceptuje tylko kilka formatów plików wejsciowych, ma niewielkie mozliwosci ich edycji: przycinanie, zmiana proporcji i w zasadzie nic wiecej, natomiast pozwala wieksza kreatywnosc w tworzeniu struktury dvd)

tak to przynajmniej wyglada w fedorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sharp ma tylko 4 wtyczki cinch ; wejscie A/V i wyjscieA/V . Nie ma euro .

T tunerze [zewnetrzny "dongiel" na USB] jest takie gniazdko podobne do USB które sie nazywa ; A/V IN

Do tego gniazdka podlacza sie przejsciówke ; 3 wtyczki cinch i 1 wtyczka okragla z 4 nózkami.

Gdy polaczylem sharpa do tej przelotki kablem cinch to ani na windows ani na luinuksach nic nie zadzialalo

pomimo iz w programach wspólpracujacych z tunerem zmienilem zródlo sygnalu na "composite" -

- nic nie zadzialalo . Nie wiem czy te gniazdko A/V IN na averze i przelotka w nim tkwiaca sa uszkodzone

czy ja cos robie zle . A po polaczeniu poprzez modulator i wykryciu przez jakikolwiek program na linuksie lub windows

sygnalu na 36 kanale caly ten uklad dziala , choc rzeczywiscie jakosc sygnalu jest gorsza .

Tym bardziej ze w mojej okolicy na 34 kanale analogowo nadaje polsat o to akloca modulator

który mozna regulowac srubka tylko w zakresie 34-38 kanal .

A odnosnie linuksowych programów do odbioru analogowej tv ;

przy grafice Ati po uruchomieniu TVTIME,XAWTV,XDTV - programy te pokazuja czarne tlo zamiast

niebieskiego . Jest to podobno wina slabej jakosci sterów grafiki ati dla linuksa .

W momencie pojawienia sie takiego XAWTV czy XDTV z czarnym tlem dochodzi czasem do calkowitego zamrozenia

systemu z którego jedynym wyyjsciem jest twardy reset .

Moze was to zdziwi ale ja czekam na to aby analogowa tv wylaczyli jak najszybciej .

W tej chwili w mojej oklicy odbiera sie i MUX 2 [kanal 39] i MUX 3[kanal 41] a w maju[mam nadzieje ze wczesniej ] wlacza MUX1[kanal 35]. I tu na linuksach ratuje sprawe Kaffeine - wynajduje bezblednie wszystkie programy ,

a do tunera AF9015 nie potrzeba nawet instalowac na linuksie sterowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie softu - moze ktos inny cos dorzuci.

sprawdz polaczenie vcr-tuner. o ile nie masz nadajnika za oknem, 3 kanaly separacji zdecydowanie powinny zalatwic problem zajetego kanalu. ew. po wstrojeniu tunera spróbuj podstroic modulator (obserwujac jakosc sygnalu)

a/v in - 3 chinch - czerwona+czarna(zwykle) - audio stereo, zólta - video. okragla - s-vhs (chrominancja +luminancja) - w twoim przypadku - nie do wykorzystania.

out z vcr do in tunera i powinno dzialac. tyle, ze bez funkcjonujacego softu...

w zadnym z dotychczasowych pc nie mialem ati - wiec doswiadczen tez zadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...