Skocz do zawartości

Ceny Egzaminów Rh W Polsce


Sofcik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Tak sobie sprawdzałem ceny egzaminów RH w Polsce i zauważyłem, że ośrodki stosują dość "specyficzny" przelicznik kursu USD do PLN. Wg informacji na stronie RH egzamin powinien kosztować 600USD - w Polsce zaś cena netto to około 3000 PLN. Stąd moje pytanie: czy da się w Polsce zdać egzamin po cenie RedHata czy trzeba płacić "haracz" za to, że mieszkamy w Polsce? Nie wierzę by obsługa jednego egzaminu dla jednej osoby kosztowała ponad 1200 PLN. Mamy przecież w kraju kilku RHCX...

 

--

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Red Hat w Europie rozlicza sie w euro, nie tylko w zakresie szkolen. Ceny w euro sa inne niz w dolarach - po prostu Europa ma dedykowany cennik.

O którym egzaminie piszesz? Najczestszy wariant, czyli EX200+EX300 (czyli dwa egzaminy) kosztuja w firmie gdzie pracuje katalogowo 20% mniej niz podales. Skad masz te kwote?

 

Odnosnie "1200 PLN" i "haraczu". Stawki mamy na tym samym poziomie co w Europie - nie jestesmy dyskryminowani. Konkurencja na naszym rynku jest, wiec ceny nie sa wysrubowane.

 

BTW. Zapraszam do siebie na egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Pisze o egzaminach EX4xx i EX333. One sa po 600 USD.

Wychodzi na to, ze taniej jest mi przygotowac sie do dwóch egzaminów, poleciec do USA i zdac tam na miejscu a przy okazji pozwiedzac i zrobic troche zakupów - bilet kosztuje okolo 2000 PLN w obie strony, nocleg od 75 USD za noc na Manhattanie :)

Ciekaw jestem dlaczego RH nie moze przyjac podobnej polityki co np Microsoft i pozwolic na platnosc karta przez siec i zdawanie w wybranym osrodku.

Tak robilem przy egzaminach MCTS/MCITP i placilem 100USD karta (i ani centa wiecej) w Prometricu a do osrodka szedlem jedynie zdac egzamin.

Ceny kompletu egzaminów dla RHCA (nawet w USD) sa mniej wiecej równe dwukrotnemu podejsciu do egzaminu CCIE (1 podejscie to 1500USD + VAT), który w Polsce jest bardziej rozpoznawalny niz RHCA. I jak to ma motywowac ludzi do zdawania?

Gdyby pracodawca nie zaplacil mi za egzamin na RHCE w zyciu bym do niego nie podszedl bo mimo posiadanej wiedzy nie stac by mnie bylo na zaryzykowanie 750USD (wtedy gdy zdawalem tyle on kosztowal).

 

BTW - a gdzie ten osrodek egzaminacyjny, o którym piszesz jest?

 

--

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak informacyjnie - wszedlem sobie na belgijska strone RH (jedna z niewielu europejskich stron z wersja anglojezyczna - polskiej wersji brak) - egzamin kosztuje 850EUR :) A zawsze wydawalo mi sie, ze 1EUR=1.2 USD (okolo) czyli przeliczajac to wyszloby ze egzamin w USA powinien kosztowac 1000 USD :D

Kuriozum jakies :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...