Skocz do zawartości

Gnome3 Fallback Mode A Szablony


Xmerof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

powracam na to forum z sentymentu. Niegdys bawilem sie w poszukiwanie odpowiedniego dla mnie Linuksa, ale trafilo na openSUSE. Wrócilem jednak szybko na Windowsa. Teraz uczelnia wymusila na mnie potrzebe tego systemu, wiec korzystalem z dostarczanego przez nich Ubuntu, az padl po aktualizacji - i tak go nie lubilem. suse stal sie ociezaly, a komputer, na którym korzystam z pingwinka to zwykly netbook z procesorem atom i grafika równiez intela.

 

Jakos nie przepadam za nowymi KDE i Gnome, do tego kazda animacja po prostu zabija Atoma przy dluzszym stosowaniu, wiec pokusilem sie o tryb Fallback, który w Ubuntu byl swietnie dopracowany. Ku mojemu zdziwieniu twórcy Fedory kompletnie sobie odpuscili i ten tryb wyglada fatalnie, do tego jest sporo zmarnowanego miejsca, a przy mojej rozdzielczosci kazdy piksel sie liczy (10,1 cala, 1024x600)

 

Chcialem chociaz oskórkowac ten tryb, ale niedojzze gnome-tweak-tool nie potrafi wylistowac zadnych szablonów jak i rozszerzenia z

serwisu gnome-extensions nie daja sie wlaczyc nigdzie indziej poza pelnoprawnym gnome3.

 

Jak moge zmienic szablon okien, pasków na jakies bardziej minimalistyczny z gnome-look.org, by móc wygodnie pracowac w tym systemie? Moja znajomosc linuksa jest bardzo uboga.

 

P.S. Twórcom Fedory 16 gratuluje takiego dopracowania systemu, jest zdecydowanie lzejszy i szybszy anizeli taki Ubuntu, uznawany

za zamiennika XP. Tak trzymac :D

 

EDIT:

Problem rozwiazany :D

Zaczalem od tego, ze moge instalowac szablony pod GTK3.x (nawet wyboru innego nie mam).

Wszedlem na gnome-look.org, w filtrze ustawilem wersje szablonów obslugujace tryb Fallback ("fallback" w description) i tyle.

 

Przelaczylem sie z powrotem na tryb 'wybajerzony' i zainstalowalem rozszerzenia zgodnie z instrukcjami:

http://www.if-not-true-then-false.com/2012/gnome-shell-tweaking-extensions-themes-on-fedora/

 

pare relogów (niby to Windowsa trzeba uruchamiac ponownie w kólko, yhy) i szablon zadzialal.

Wystarczylo znów wlaczyc tryb Fallback i system jest z powrotem piekny :D

 

+ w dconfie przywrócilem ikony i menu na pulpicie, a górna belka jest automatycznie ukrywana. Miejsca zyskalem mnóstwo, a i system ladniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...