Skocz do zawartości

F17 Multiseat W Praktyce


RichardRamirez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to mój 1 post tutaj, mam pytanie odnośnie konfiguracji multiseat w F17.

 

Kierując się rzeczami znalezionymi w internecie próbuje zrobić stanowisko komputerowe dla dwóch osób używając do tego celu dwóch kart graficznych w jednym komputerze (przeczytałem gdzieś że lepiej jest mieć dwie karty a nie jedną z dwoma wyjściami - żeby to były dwa oddzielne "device" w xorg.conf). Tak więc mam:

 

Section "Device"
   Identifier	 "Device0"
   Driver		 "nvidia"
   VendorName	 "NVIDIA Corporation"
   BoardName	  "GeForce GTS 450"
   BusID		  "PCI:1:0:0"
EndSection
Section "Device"
   Identifier	 "Device1"
   Driver		 "nvidia"
   VendorName	 "NVIDIA Corporation"
   BoardName	  "GeForce 6200 LE"
   BusID		  "PCI:4:0:0"
EndSection

 

obydwie karty działają na sterownikach nvidii 304.64 (nowsze nie wspierają GF6200). Mam odpowiednio skonfigurowane dwa ServerLayout które uruchomione oddzielnie działają tak jak należy (oddzielne screeny,inputy). Problem mój polega na tym że gdm nie reaguje na wpisy zawarte w /etc/gdm/custom.conf wskazujące na potrzebę uruchomienia dwóch xserwerów.

 

Teoretycznie do uruchomienia multiseat w F17 można użyć loginctl (http://code.lexarcana.com/blog/2012/06/17/simple-multiseat-setup-on-fedora-17/) Tutaj w moim przypadku sprawa rozbija się o to że loginctl nie widzi żadnych urządzeń graficznych http://pastebin.com/FQQUt7Dv więc nie mogę przypisać żadnego do drugiego stanowiska.

 

Bardzo proszę o pomoc lub wskazanie innego subforum gdzie ktoś będzie mi w stanie udzielić pomocy.

 

Jądro jeśli ma znaczenie to : 3.5.1-1.fc17.x86_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

wyklikac to sobie moge : jednoczesnie uruchomione xserwery z tym samym zalogowanym uzytkownikiem, brakiem mozliwosci przenoszenia okien miedzy ekranami.

Tyle to ja wiem.

Ja chce miec prawdziwy multiseat czyli :

-oddzielne ekrany

-oddzielne karty dzwekowe

 

i to wszystko z uzyciem typowo PC`towego hardware`u.

 

Rozwazam zakup plugable jesli nie uda mi sie zrobic tego w ten sposób. Problem w tym ze Plugable kosztuje 40 funtów + przesylka a karta graficzna na pcie 20 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: udalo sie aczkolwiek trzeba jeszcze wszystko doszlifowac.

 

Aktualnie mam 3 monitory podpiete do dwóch kart:

- do GTS450 dwa monitory w trybie twin view

- do 6200 pojedynczy

do tego dwie klawiatury i dwie myszki. Na razie jest jedna karta muzyczna (teoretycznie druga "siedzi" w gts450) i dzwiek ma tylko jeden zalogowany uzytkownik.

 

Konfiguracja xorga ruszyla na kdm - nie potrafilem zmusic gdm do wspólpracy. Troche zabawy bylo z myszkami i klawiaturami (generalnie Device /dev/by-id/) - bardzo pomocna opcja GrabDevice w konfiguracji InputDevice.

 

Wszystko wyglada bardzo obiecujaco. Postaram sie jeszcze sprawdzic czy uda sie zrobic 3-cie stanowisko z gts`a który ma dwa wyjscia. Potem wrzuce ku potomnym konfigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...