Skocz do zawartości

F17 Problem Z Ssh


Krystian Kiermasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od wczoraj mecze sie z zalogowaniem z telefonu poprzez program ConnectBot po ssh z moja Fedora.

  • SElinux ustawilem na disabled
  • w konsoli wpisalem setup i wylaczylem firewall

Pobralem tez dla sprawdzenia ubuntu 12.10 live-dvd, przed chwila odpalilem i:

  1. zainstalowalem openssh
  2. ustawilem haslo dla uzytkownika (w live-dvd standardowo nie ma hasla)
  3. w telefonie wpisalem [email protected]:22
  4. wszystko smiga (nawet nie zagladalem w ustawienia ssh, nic, tylko instalka i to co napisalem)

 

Teraz pytanie jak to zrobic w Fedorze?

Próbowalem tez edytowac plik konfiguracyjny wedlug przykladów z niektórych for ale to tez nic nie dalo.

Na chwile obecna odinstalowalem wszystkie pakiety i zainstalowalem ponownie openssh.

 

Rozwiazanie to wpisanie w konsoli: sudo service sshd start

 

Znalazlem rozwiazanie, jednak po 30 min juz nie moge uzyskac polaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazalo sie brak przekierowania portów na routerze i dopisanie na stale ip do adresu mac komputera. Nie mam pojecia na jakiej zasadzie poprzednio udalo mi sie logowac, ale wyglada na to iz wczesniej "wpuszczal" mnie wyrywkowo......nie potrafie tego logicznie wytlumaczyc, bo jak na moje to nie powinien w ogóle laczyc. Obecnie przekierowanie jest ustawione, port 22 zmieniony na inny, a takze adres ip przypisany na stale do mac. Wszystko smiga za kazdym razem i w kazdej sytuacji (zarówno po wifi lokalnie, jak i 3g poza domem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Problem powrócił po instalacji nowej Fedory 19. Wcześniej od F17 wszystko śmigało elegancko. Na routerze mam ustawione przekierowanie portu 2278 na 22. W ustawieniach zapory (standardowy program graficzny) mam ustawione zaufane ssh, oraz na wszelki wypadek dodałem porty 2278 oraz 22. Po sieci wifi wpuszcza mnie bez problemu i wszystko sprawnie działa. Jednak poza domem nie jestem w stanie połączyć się z komputerem.

 

Myślę, że problemem może być błędne ustawienie zapory. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to teraz jest z tym nowym programem firewalld? Iptables widzę że nadal znajduje się w systemie. Czy program który uruchamiam graficznie z menu o nazwie "zapora sieciowa" (ikonka ściany z komputerem) to jest ten firewalld?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przekierowanie portów na routerze robisz jeśli chcesz z zewnątrz (z internetu) zalogować się do komputera wewnątrz sieci domowej

zewnętrzne ip routera:zewnętrzny port routera => ip komutera z serwerem ssh:22

Po takim przekierowaniu powinna być możliwość połączenia się z serwerem ssh z internetu (w routerze dlinka przekierowania były w zakładce Virtual Servers)

 

Jeśli oba komputery są w tej samej sieci lokalnej to żadnych przekierowań nie trzeba.

 

Jak chcesz wyłączyć zaporę sieciową to możesz to zrobić tak

systemctl disable firewalld.service
systemctl stop firewalld.service

z tego co wiem serwer ssh w fedorze jest domyślnie zainstalowany trzeba go tylko uruchomić

systemctl enable sshd.service
systemctl start sshd.service
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...