Skocz do zawartości

Grafika Intela - Brak Pliku Xorg.Conf


JanuszWo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znajomemu zainstalowałem ubuntu (tak chciał). U mnie chodziło wszystko ok, ładny obraz był na moim monitorze lcd i crt. Niestety po podłączeniu do innego monitora crt w domu, znajomy ma częstotliwość 60 Hz i nie umie jej zmienić. Nie ma pliku xorg.cof. Grafika to zintegrowany na płycie głównej intel 945. Jak doprowadzić do pojawienia się częstotliwości 85 Hz?

Dzięki za sugestie - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!

Trochę po czasie, ale może komuś się przyda. Wystarczyło podłączyć monitor do komputera kablem, ale właściwą końcówką kabla vga. To był stary crt o dużej przekątnej. Obie wtyczki żeńskie (albo męskie, już nie pamiętam). Jak podłączyłem kablem od właściwej strony - wszystko działało. Jak podłączyłem się do monitora niewłaściwą wtyczką - nic nie dało się zrobić. Wygenerować pliku xorg.conf też nie chciało. Częstotliwość i rozmiar obrazu były jakieś generyczne. Wyobraźcie sobie co czułem, jak to odkryłem. Z jednej strony radość i ulga, z drugiej wkurzenie, że tyle czasu to zajęło. Na kablu z ferrytem też działało dobrze. I wtedy nie było róźnicy, która wtyczka była wetknięta.

Pozdrawiam - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...