Skocz do zawartości

Yoper


Ro-X

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze wczoraj zainstalowalem Yopera postanowilem podzielic sie z wami moimi odczuciami na temat tej distro. Wiec zaczynam od instalatora: instalator jest textowy a co za tym idzie dziala szybko. Dokladnie wiadomo o co chodzi i wcale nie jest trudno przebrnac przez instalacje. Nie wybieramy6 ktore pakiety chcemy zainstalowac, Yoper instaluje wszystko. Jednak po instalacji mamy do dyspozycji dwa narzedzia do odinstalowania tego i owego, a sa to Synaptic oraz KPacage. Do konfiguracji grafili posluzy nam znany z SuSE SaX2. Ladnie wykrywa wszystkie karty nvidii i co godne podkreslenia automatycznie instaluje sterowniki w wersii 6111. Gdy juz przebrniemy przez instalacje naszym oczom ukaze sie KDE w wersii 3.3.0 (troche oczojebne ale po drobnej konfiguracji da sie je opanowac...). Podobno do systemu pasuja paczki dla FC2/3 ale nie sprawdzalem, zawsze lepiej skompilowac sobie samemu ;) Z tego co widze system wspiera ADSL i Dial-Up wiec uzytkownicy neostrady i zwyklych modemow beda zadowoleni (nie wiem jak to chodzi bo mam kablówke). Jąderko systemu to 2.6.8.1-3. Wszystkie paczki sa kompilowane na i686 wiec system chodzi zadziwiajaco szybko. Start do uruchomienia Xów to okolo 1 minuty, po 1,5min system jest gotowy do pracy (jesli wlaczymy autologowanie). Fedora moze tylko pozazdroscic :P Zaryzykuje nawet stwierdzenie ze system chodzi tak szybko jak XP! (bo FC do produktu MS to jednak daleeko...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_wziołem_ → wziąłem) ORT do reki stoper i moja FC2 do startu X'ów 49 sekund, a gotowa do pracy (KDE 3.3.1, automatyczne logowanie) 58 sekund. I co :?: A tylko przekompilowałem pod Athlona jajko 2.6.9 i Xorga oraz KDE w spomnianej wczesniej wersji. oraz używane demoniki :)

Ps. Zastanawialem się nad Yoperem, bo czytałem że szybki, ale skoro piszesz ze 1,5 minuty to moja FC2 szybciej,

A ja mam tylko DURONA 1300 MHz i 512MB ramu PC133 (sdram) niestety na DDR bylo by jeszcze lepiej, niewspomne juz o kiepskiej płycie ECS-K7VZA ver.1.0 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o dytrybucji Yoper dowiedziałem sie z LINUX-MAGAZINE (nawet była płytkaz wersją 2.1.0)

A o to maly kawalek opisu:

Twórcy Yopera 2.1.0 utrzymuj , że jest to najszybsza dystrybucja, jaka do tej pory powstała. I cho  jest to oczywista przesada, w wielu miejscach (np. uruchomienie KDE) można zauwać  znaczną  przewagę  nad innymi dystrybucjami.

[...............]

Yoper jest w dużej mierze dystrybucja eksperymentaln. Jego twórcy nie dysponuj  takimi zasobami jak osoby rozwijające inne dystrybucje, nie lubia też czeka  z nowościami na tyle długo, by wszystko mogło zostać  odpowiednio przetestowane.

[.............]

 

Moje pytanie jak wiec jest z stabilnością tej dystrybucji? Zuważyłeś jakieś problemy?

 

Bo ja w FC2 niemiałemi problemów z stabilnością, chodz FC brakuje troszke do DEBIANA pod tym wzgledem to jednak rozwija sie wmiare szybko, a przyokazji jest wmiare stabilna!! Chociasz na serwer wole DEBIANA, to na desktop używam FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie wszystko dziala stabilnie, jeszcze sie nie wysypal :) yoper to dystrybucja tylko na desktop pc wiec nie rozpatruje jej w kategorii serwerowej. jestem na etapie instalowania roznych programow. jak do tej chwili mam juz:

 

firefox - dziala szybko i bez problemow

thunderbird - jak wyzej

kde polisz pak - tez dziala :P

kadu - bez zastrzezen

mc - male problemy z rysowaniem kresek, dziala si z parametrem -a

realplayer 10 - player dziala ok, aczkolwiek jak zwykle ma problemy z czytaniem linkow z firefoxa... ech ;/

 

 

dzisiaj rozprawie sie jeszcze z mplayerem i sprobuje uruchomic tv-out, co mi sie jeszcze na zadnej distro nie udalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co proponujesz w linku butcher u mnie nie dziala. jesli mozesz to plz przeskanuj ten artykul :)

 

a nvtv na moim sprzecie wlacza sie i po chwili samoistnie wylacza. wlasciwie to pojawia sie na ekranie na ulamek sekundy. z kazdym distro tak mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...