Skocz do zawartości

Fedoro-gentoo


roback

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukam możliwości przyspieszenia mojej FC3. Znalazłem w sieci informację o instalowaniu systemu na starym sprzęcie (rzędu P200MHz, 48MB ram, 500MB HD). Jako jedna z zalecanych dystrybucji była Fedora. Niestety u mnie na Bartonie 2500+ z 256 ram (drugie 256 zasiliło inny komp) Fedora chodzi jak źółw, a po starcie do runlevel'u 5 200MB jest już zajęte - co więcej ten start trwa cokolwiek za długo.

Chciałbym swój system przyspieszyć, jednak nie chcę rezygnować z systemu pakietów, a instalowanie po kawałku src.rpm'ów mnie nie bawi. Nie boli mnie też ew. koniczność dorzucenia różnych develi. Co więcej byłoby IMHO dobrym pomysłem stworzenie instalatora, który instaluje się na bazie src.rpm'ów - dostępnych wszak na płytkach 5-8, zamiast za pomocą rpm'ów.

Czy ktoś z Was słyszał może o takim rozwiązaniu?

Może yum albo apt-get daje możliwość instalowania i update'owania pakietów z src.rpm'ów zamiast rpm'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie na Bartonie 2500+ z 256 ram (drugie 256 zasiliło inny komp) Fedora chodzi jak źółw, a po starcie do runlevel'u 5 200MB jest już zajęte - co więcej ten start trwa cokolwiek za długo.

Podaj swój konfig kompa, jaki Bartek, ile MHz, jakie jądro. Pomyślimy, podaj ustawienia biosu, etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek 2500+

RAM 250MB

Swap: 721MB

Kernel: 2.6.9-1.667

 

Z tego co wiem można to "ulepszyć" poprzez przekazanie parametru do jądra przy starcie (albo przez /proc) w celu zmiany zasad swap'owania. Kwestia RAM'u jest o tyle istotna, że muszę odpalać Eclipsa i to co w nim wyprodukuję (Java), a Java pamięć pożera straszliwie. Dodatkowo w firefoksie mam zazwyczaj 5-20 tab'ów otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...