Skocz do zawartości

Brak Bezpośredniego Połączenia Z Interkiem W Fc2


heellloooo

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam dziwny problem.

mam na tym samym kompie zainstalowanego win98, oraz fc2.

lacze sie z internetenm przez brame 192.168.1.1 na ktorej stoi proxy (chyba squid), ostatnio ustawili mu TTL= 1, nie wiem po co, no ale nie wnikam w ich logike

 

na WinShicie polaczenie do interku idzie bezposrednio, jak i przez peroxy bez zadnych problemow.

 

ale na fc2 nie mam polaczenia bezposredniego. nie dziala miedzyinnymi:

ping www.google.pl, - niznany host

wpisanie w przegladarce 66.102.11.104 - nie ustanowi polaczenia

serwer czasu nie moze nawiazac polaczenia i zaktualizowac mi czasu (ale to jest wina DNSu, jak sadze)

 

po ustawieniu w Mozilli serwera proxy, mozna juz noramalnie korzystac z internetu. wpisujemy www.fedora.pl i pojawia sie nam ladna i schludna stronka :-))

 

co ciekawsze, traceroute 66.102.11.104 potrafi znalesc droge do celu. (google.pl)

 

 

to wszystko stalo sie nagle, po prawie rocznym poprawnym dzialaniu.

jednyna roznica, to ta, ze sa problemy z programami p2p na windzie, (o (_linuxie_ → Linuksie) ORT nie bede juz wspominal)

 

mi to wyglada na bledne skonfigurowanie po stronie mojego prowidera regul filtrowania, choc oni twierdza ze puszczaja wszystko i nic nie blokuja

 

w zwiazku z tym mam 2 pytania:

1. jakich portow uzywa linux do polaczenia bezposredniego i jak mozna sprawdzic czy serer je przesuwa. rozmowa z moim prowiderem musi sie ograniczyc do mojego powiedzenia co maja mi naprawic na ich serwerze.

2. jesli nie mam racji, co jest mocno prawdopodobne, to czy ma ktos jakis pomysl na to, co sie moglo stac?? moze sieciowka sie zestarzala i szwankuje?? a moze XPek mi cos namieszal??

 

z pozdrowiniami dla wszystkich

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WinShicie

a co to jaki nowy system?

widze że nieprzepadasz za produktami MS i jeszcze nazywasz je gównianymi, ale w takim razie po co ich używasz?

 

mi to wyglada na bledne skonfigurowanie po stronie mojego prowidera regul filtrowania, choc oni twierdza ze puszczaja wszystko i nic nie blokuja

skoro na windowsie działa ci www i to jest przepuszczone to na linuchu tez powinno, zobacz do swoich regul, moze jednak jesc cos blokowane u Ciebie?

czy wczesniej na FC działało wszystko prawidłowo?

 

sprawdz reguly iptables, zobacz do resolv.conf, route i ifconfig

 

1. jakich portow uzywa linux do polaczenia bezposredniego i jak mozna sprawdzic czy serer je przesuwa. rozmowa z moim prowiderem musi sie ograniczyc do mojego powiedzenia co maja mi naprawic na ich serwerze.

do polaczenia bezposredniego z czym?

jesli chodzi o uslugi takie jak www, ftp to nie sa one zalezne od OS

jesli chcesz sprawdzic czy serwer puszcza polaczenie na dany port to musialbys wydac polecenie testujace na serwerze (na ipchainsie byla to chyba opcja -C, nie wiem jaka jest na iptables, zobacz do man iptables)

 

2. jesli nie mam racji, co jest mocno prawdopodobne, to czy ma ktos jakis pomysl na to, co sie moglo stac?? moze sieciowka sie zestarzala i szwankuje?? a moze XPek mi cos namieszal??

xpek - raczej nie, nie ma on dostepu do partycji linuksa (chyba ze sobie doinstalowales odpowiedni program)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows, bo na nim mozna zarobic... nie moja wina ze ten swiat jest tak zrobiony, ze jak idziesz do klienta i mowisz linux, to nikt nie wie o co biega, a jak windows, to wszyscy heppiiiii... bo oni tez go maja...

 

ale wracajac do tematu...

 

route na (_linuxie_ → Linuksie) ORT pokazuje 4 adresy + bramka, jeden z nich to 169.254.0.0, ktorego ja nie mam u siebie skonfigurowanego, wiec nie powinno go tam byc. jest to adres przywatny, wiec narazie to pomine

 

 

ale na windzie, zaczely sie dziac cuda, wchodze na miastoplusa.pl, jest tam kolo 5 ramek. wczytuje mi pierwsza, i pojawiaja sie 4 okienka z informacja "polaczenie odrzucone przez zdalny serwer". wchodze na allegro.pl, nie ma ani jednej grafiki. daje w operze szybkie wyszukiwanie - polaczenie odrzucone, wchodze na google.pl i to samo zapytanie, to co druga proba otwarcia jakiejs stronki jest odrzucana, a reszta idzie... oczywiscie zadna stronka nie wczyta sie do konca...

 

a teraz ciekawostka, przekladam sieciowke na innego kompa z win98..... i nie ma zadnych problemow.

moj system instalowany byl jakies 3, 4 ry dni temu....

i o co biega???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...