Skocz do zawartości

Visual Novel, Anime


sjb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś z was jakieś gry na Linuxa w konwencji Visual Novel.

Lub inne z grafiką w stylu Anime?

Jeżeli chodzi o Visual Novel najlepiej jak by bohaterowie mówili po Japońsku <głos> (bo zaczynam się uczyć tego języka) z napisami po angielsku (bo tego języka muszę się podszkolić).

Na windowsa np była Agarest generations of war.

Za pomoc w poszukiwaniach bardzo dziękuje.

 

ps. Już sprawdzałem na google liczę na polecenie sprawdzonego już tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jest tego trochę na Steamie, ale płatne. Ostatnio jednak Corpse Party: Book of Shadows wymęczyło mnie na tyle, że na razie nie mam sił przeczytywać się przez kolejną grę :)

 

Kiedyś bawiłem się silnikiem Ren'Py do takich gier, rzuć okiem tutaj: http://games.renpy.org/special/linux

 

Widzisz, dziwnym trafem Visual Novel wpadały mi w ręce same, ale nie przykładałem do nich większej wagi, więc nie jestem w stanie sobie przypomnieć na szybko, ale pomyślę i coś więcej może mi się przypomni. Jedno co mogę powiedzieć na ten moment, to że jest ich sporo na Linuksa, bo gry te są nieco niszą w stosunku do mainstreamu, także twórcy zazwyczaj chętnie portują je na Pingwina.

 

Jako niedoszły japonista UAM w Poznaniu (cóż, psychoterapia ciągnęła równie mocno a trzeba było wybrać tylko jedną rzecz) powiem tyle, że najlepiej uczyć się języka tego kalibru z kimś obeznanym. Łatwo samemu zakręcić się w wymowie, utrwalić jakieś błedne zasady gramatyczne etc. Oczywiście pisowni się nauczysz, nie ma tu większych problemów, po prostu wkuwasz niczym alfabet i tyle B)  W większych miastach idzie łatwo znaleźć takie kursy, ja dałem ogłoszenie na lokalny serwis ogłoszeniowy i sam się do mnie nauczyciel zgłosił :)  Ale to już off-topic.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki widzę że na stronie jest co wybierać i jest ładnie podział gier zrobiony:) Stema też przeszukam nieraz są tam promocje.

Języka uczę się dla siebie tak o żeby anime bez napisów oglądać. Bo na wyjazd tam to już raczej za późno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W razie gdyby ktoś odwiedził ten temat i był zainteresowany grami VN uprzejmie donoszę ;) Iż gra Narcisium jest dostępna w wersji Free to play na platformie steam. Dobra kreska w stylu anime, świetna muzyka i japoński głos. Polecam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...