Skocz do zawartości

Chroot? Wspólne Jądro? Linux I Android W Jednym Stali Domku?


blaster44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
 
Piszę tutaj, gdyż nie jest to rzecz poważna. Po prostu chciałem się zorientować w jednej dziedzinie, jaką jest odpalanie linuxa na androidzie.
 
Istnieje wiele programów, np Complete linux installer i tym podobne, które pozwalają na odpalenie linuxa w androidowym terminalu i idąc dalej, korzystać z Xów za pomocą natywnego androidowego klienta VNC. To działa, sprawdziłem.
 
Jednak nie wiem, JAK to działa a chciałbym wiedzieć :) Chciałbym też spróbować jakoś ręcznie odpalić zwykłą fedorę(jest przecież pod ARM), a nie jakieś przerobione gotowe obrazy nie wiadomo skąd.
 
Czy ktoś z tego forum mógłby mi po łebkach rozrysować jak to wygląda od strony technicznej? A może jeszcze lepiej- może ktoś wie jak przygotować taki obraz i go odpalić? Mój tab ma niemały zapas mocy(tegra3). Chciałbym zatem z tym pokombinować i na nim też mieć fedorę :)
 
Tak, dla satysfakcji bo korzystanie z Xów przez VNC wygodne raczej nie jest(chociaż z tym też się pewnie da coś zrobić ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Istnieje wiele programów, np Complete linux installer i tym podobne, które pozwalają na odpalenie linuxa w androidowym terminalu i idąc dalej, korzystać z Xów za pomocą natywnego androidowego klienta VNC. To działa, sprawdziłem.

 

Jednak nie wiem, JAK to działa a chciałbym wiedzieć :) Chciałbym też spróbować jakoś ręcznie odpalić zwykłą fedorę(jest przecież pod ARM), a nie jakieś przerobione gotowe obrazy nie wiadomo skąd.

 

Chciałbym wiedzieć jak to działa, a nie korzystać z gotowych narzędzi i obrazów nie wiadomo skąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolega wyżej dobrze Ci odpowiedział, powinieneś pytać tam gdzie developerzy,

Chciałeś uruchomić na Androidzie, to tam masz developerów Androida.

Chcesz wiedzieć jak działa dana aplikacja, tak ? Kto Ci lepiej powie jak nie sam developer danej aplikacji?

Zwykli urzytkownicy takiej wiedzy nie mają, ta wiedza raczej nie leży na ulicy lub w google póki ktoś nie będzie miał potrzeby jej udostępniać.

W skrócie mogę tylko napisać że są to emulatory, jeśli sam z nich korzystałeś to też powinieneś w skrócie wiedzieć jak działa

i jak zrobić obraz linuxa w postaci wirtualnego dysku img.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obrazów nie wiadomo skąd.

Obrazy ISO danej dystrybucji przeważnie jest ze strony danej dystrybucji, to nie jest "niewiadomo skąd".

A jak już tak po całości to wiadomo skąd...z internetu (pranie wyschło).

 

Odpalanie Linuksa na Androidzie obecnie jest bardziej P.O.C. aka Proof Of Concept, bowiem emulowanie czegoś co bądź co bądź wymaga trochę zasobów samo z siebie, plus wymagania emulatora, który też swoje chce i wrzucenie tego na maszynę, która takowej mocy nie posiada (smartfony, tablety), nie jest czymś do używania na codzień.

Emulowanie z tego co wiem odbywa się na zasadzie równie koślawej co Android na Bada, mamy obraz, ten obraz jest rozpakowywany/otwierany w locie i na nim się pracuje co jest procesem bardzo powolnym.

Gdyby zrobić partycje Ext3 / Ext4 na takowym urządzeniu z Androidem i wtedy po ludzku porozmieszczać pliki danego Linuksa (plus dostosowanie go do urządzenia dotykowego :P) to MOŻE by to lepiej działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd trochę się rozpędziłem z tą emulacją.

Jednakże podtrzymuję, zbyt słaby sprzęt na zbyt wymagający system nieprzystosowany do tej platformy.

P.S. - Android to tak z grubsza Linux, chociaż to jest trochę skomplikowane czym tak dokładnie jest Android...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...