Skocz do zawartości

[Rozwiązane] [Solved] Wiedzmin 2


tele

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępne dobre wieści, wróciłem z urlopu, włączam - narazie na OpenSuse - Steam i widzę aktualizację dla Wiedźmin 2 o "wartości" 2,7 MB, myślę sobie jakaś nadzieja jest.

No to odpalam jest menu, sprawdzam czy mam klawiaturę dobrą, języki, grafika, dźwięk, &c. i klikam Uruchom Grę.

Ku mojemu zaskoczeniu po niedługim przemieleniu odpala się wstępniak czyli napisy, filmik i docieram szczęśliwie do właściwego menu głównego gry.

Jeszcze nie sprawdzałem czy przejdę dalej bowiem nastała niemiła sytuacja z dyskiem, na którym miałem "jedyny słuszny" system i muszę się z nim pobawić, toteż spróbuję wyzyskać od niego pliki zapisu gry, przerzucić do OpenSuse i wtedy się pobawię jakoś bardziej.

Pod Fedorą przetestuję najszybciej jak będę mógł chociaż podejrzewam, że może wreszcie zacznie działać po tej aktualizacji.

Jeśli się uda, oficjalnie dam CDProject Red 5 punktów za to, że mimo skopania sprawy na początku, udało im się wszystko postawić na nogi.

 

Tak przy okazji jeszcze.

W OpenSuse mam zainstalowane wszystkie paczki libSDL2* nie-devel, również 32-bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma lekko.

Pod Fedorą 20 nadal jest lekki problem, ale zaczyna być przynajmniej "jasny".

 

./witcher2: /lib/libcurl.so.4: no version information available (required by ./witcher2)
eON_Core::init() - failed to initialise SDL2: No available video device
ERROR - eON failed to initialise!

Mam zainstalowane wszystkie-wszystkie-i-ich-matki paczki SDL i SDL2, 32 i 64 bit, binary i devel...

Możliwe, że jest to ostatnia przeszkoda i jest dość upierdliwa jeśli mam być szczery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nowa paczka od AMD (wspiera Kernel do 3.15, mam ochotę sprawdzić czy 3.16 też :P).

Sprawdzam Wiedźmina w głupiej nadziei, że tym razem się uda...heheh...

 

./witcher2: /lib/libcurl.so.4: no version information available (required by ./witcher2)
Naruszenie ochrony pamięci (core dumped)

Co prawda błąd jest już inny, ale jeszcze mniej jasny niż poprzednio...

Naruszenie ochrony pamięci aka "hej wykrzaczam się i sam nie wiem czemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...