Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Fedora 20 - Pomocy


redspider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , bardzo dawno się nie odzywałem bo nie miałem takiej potrzeby lecz dzisiaj mam problem , którego nie mogę rozwiązać.

 

Problem zaczął się gdy zainstalowałem fedore 21 na swoim latopie stwierdziłem jednak że ta wersja fedory jest powolniejsza od poprzedniej, postanowiłem więc wrócić i tu zaczynają się schody....

 

Mam problem z instalacją nie samą instalacją tylko z tym , że "PO INSTALACJI" system się nie instaluje........ TAK , dokładnie...

Wszystko robię po kolei krok za krokiem bo przecież to intuicyjnie proste jest.

Mam dysk 60 GB i gdy jest instalacja robie automatyczne partycjonowanie ale to nic nie pomaga ....

Mam dosyć męczę się od wczoraj i ciągle to samo.

 

Moje pytanie brzmi Czy jest jakiś sposób aby w miarę normalnie zainstalować ten system?

Dlaczego po partycjonowaniu pisze mi komunikat że jest za mało miejsca na system??

 

Dlaczego raz mam informacje na ekranie że dysk ma miejsc 57.8  GB a później 1,86 MB ???

Żałuję że w ogóle zmieniłem fedorę na 21 ale cóż jeśli sam nie zainstaluje to się nie nauczę....

 

Wcześniej wersje 20 instalował mi kolega informatyk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam problem z instalacją nie samą instalacją tylko z tym , że "PO INSTALACJI" system się nie instaluje........

 

Nie do końca rozumiem ten fragment.

 

 

Moje pytanie brzmi Czy jest jakiś sposób aby w miarę normalnie zainstalować ten system?

Dlaczego po partycjonowaniu pisze mi komunikat że jest za mało miejsca na system??

 

Dlaczego raz mam informacje na ekranie że dysk ma miejsc 57.8  GB a później 1,86 MB ???

 

Również miałem podobny przypadek z instalatorem Fedora 20. Z tym, że u mnie zapominał też o partycji /boot/efi, dokładnie wskazanej na etapie partycjonowania - po postu po wyjściu z partycjonera, instalator zapominał o tej partycji, uniemożliwiając kontynuację instalacji.

 

W moim przypadku - po prostu instalowałem Fedorę 19 i aktualizacja do 20. Instalator Fedory 21 jest już jednak wolny od tych bugów.

 

 

 

Problem zaczął się gdy zainstalowałem fedore 21 na swoim latopie stwierdziłem jednak że ta wersja fedory jest powolniejsza od poprzedniej, postanowiłem więc wrócić i tu zaczynają się schody....

 

Osobiście odnoszę nieco inne wrażenie a zaznaczę, że mój laptop zszedł z taśmy końcem 2011 roku i na pokładzie ma leciwego Celerona + 4GB RAM :) Jeśli masz zbyt słabą maszynę na pociągnięcie Fedory z domyślnym GNOME 3, to może warto zainteresować się spinem z mniej wymagającym środowiskiem graficznym? Myślę, że byłbyś zadowolony z MATE - jako scheda po GNOME 2, tematów graficznych jest od zatrzęsienia, a możliwości edycji wizualnej sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusko, dzięki wielkie za wsparcie duchowne ale udało mi się już samemu rozwiązać problem.

Maszynę mam bardzo dobrą ;) i3 z hd 3000 integrą i 4 gb RAM wystarczający sprzęt do pociągnięcia ukochanej fedorki :)

 

Za niedługo napiszę poradnik krok po kroku JAK zainstalować FEDORĘ 20? mam nadzieję że przyczynię się do pomocy innym nowym użytkownikom mający podobny problem jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach - to mam nadzieję, że usłyszymy jak rozwiązałeś ten problem, i to w niedługim czasie :)

 

Eeee no, to na takim sprzęcie GNOME 3 dziarsko powinien śmigać :) Środowisko trapi jednak od czas do czasu problem z chrupaniem animacji, jednak i to naprawiają. Same środowisko działa OK. Chrupie jednak za każdym razem pierwsze klikanie buttona "Wyświetl programy" - z 2 sekund myśli, potem wyświetla ikony aplikacji, późniejsze razy działają już OK. Takie "cachowanie" za pierwszym razem :)

Nie ma co się wzbraniać jednakże - Fedora 20 wiecznie wspierana nie będzie, prawdę mówiąc dni są niemal policzone (jeśli się nie mylę, do 1 miesiąca po wydaniu F22). Zawsze jednak za niedługo wychodzi Fedora 22, którą być może uznasz za żywszą na swojej maszynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...