Skocz do zawartości

Polskie Znaki (Fedora 21)


jma

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj (po ostatecznym pozegnaniu (bez zalu) zyndowsa 7) jestem uzytkownikiem Fedory (dwudziestki jedynki bodajze). Wszystko smiga jak nalezy. Nawet, a jestem zielony jesli chodzi o system Linux, udalo mi sie naprawic problem z dzwiekiem, ale problem, z ktorym sie do Was zwracam jest ponad moje sily. Do rzeczy: jak uzyskac polskie znaki w Fedorze 21?

Wchodze do Settings -> Keybord -> Layout i dodaje "Polish". Tym samym w "katalogu" mam dwa English (US) i Polish (rozwijajac "+" mam do wyboru kilka wariantow polskiej klawiatury, ale zakladam, ze dodajac jedynie "Polish" wszystko powinno smigac jak nalezy). Tylko, ze nie wszystkie polskie znaki dzialaja z altem.

Ratunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Wchodze do Settings -> Keybord -> Layout i dodaje "Polish". Tym samym w "katalogu" mam dwa English (US) i Polish (rozwijajac "+" mam do wyboru kilka wariantow polskiej klawiatury, ale zakladam, ze dodajac jedynie "Polish" wszystko powinno smigac jak nalezy). Tylko, ze nie wszystkie polskie znaki dzialaja z altem.

 

Spolszczenie masz może zainstalowane? Wnioskuję, że raczej nie - wyrazy typu Settings, Keyboard, Layout etc. Spolszczony system na pewno nie ma problemu ze znakami diakrytycznymi, jak widać: ąęćłóźż.

 

Jeśli nie masz spolszczenia, a jesteś laikiem, zainstaluj sobie aplikację od obsługi języków:

yum install system-config-language

Potem odnajdź program "Język" i dociągnij spolszczenie systemu. Oczywiście zamiast konsoli jak podałem, możesz zainstalować to jakimś centrum oprogramowania typu Gnome Software, co początkującemu jest pewnie bardziej na rękę ;) Wiesz, skróty poprzez konsolę to skrzywienie chyba każdego użytkownika Linuksa, z jakimś tam stażem - ciężko się potem odzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...