Skocz do zawartości

Problem Z Dźwiękiem (Fedora 21)


jma

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nr. 2

 

Jak wejść (jaki rodzaj komendy) z poziomu konsoli do "menagera dźwięku"?

 

Przy odpalaniu systemu dźwięk jest jedynie w wejściu line-out (słuchawkowym). Nie ma dźwięku w głośnikach. Zakładam, że powinienem użyć komendy, która spowoduje otwarcie "volume control panel" (czy jak to tam się nazywa), gdzie będę mógł ustawić dźwięk w głośnikach.

A zatem pytanie: jakiej komendy powinienem użyć?

Edit: Ok, doszedłem w końcu, że szukałem alsamixer. Dźwięk działa...do wyłączenia systemu. Po ponownym jego uruchomieniu wszystkie ustawiania wracają do punktu wyjściowego czyli: dźwięk jest, ale tylko "w słuchawkach".

Pytanie 3.

Pojawił się również problem z odtwarzaniem filmów na youtube i vimeo. Pojawia się komunikat: "This video can't be played with your current setup", na żyndowskie nie było tych problemów. Po instalacji Fedory zainstalowałem najnowszą wersję Mozilla Firefox (a przynajmniej tak mi się wydaje: 37.0.1). Czy ma to jakiś związek z flashem albo html5? Jeśli tak, gdzie szukać rozwiązanie problemu? Na jednej ze stron znalazłem również informacje dot. instalacji Fedy. Czy możecie mi wyjaśnić "co to takiego?" i czy rozwiązałoby to moje problemy z odtwarzaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...