Skocz do zawartości

Borderlands 2 Nie Uruchamia Się


Szarik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z natywną wersją Borderlands 2. Gra na Fedorze 21 z Gnome działała bezproblemowo. Ale samo środowisko graficzne mi nie odpowiadało, więc zainstalowałem Fedorę z Mate. Wgrałem do niej sterowniki Nvidii (kmod-nvidia-340xx-3.19.7-200.fc21.x86_64.x86_64 ze wszystkimi zależnościami + 32bitowe biblioteki xorg-x11-drv-nvidia-340xx-libs-i686). Po czymś takim na Gnome gra się uruchamiała. A obecnie na Mate odpala się tylko puste okienko. Przy uruchamianiu przez terminal nie sypią się żadne błędy.

Czy możliwe jest, że wersja Fedory z Mate nie ma jakiś bibliotek? Tylko wtedy raczej byłyby jakieś błędy, prawda? Może ma ktoś pomysł, co zrobić albo jak sprawdzić, czy czegoś nie brakuje?

 

Okienko, które się pojawia przy próbie uruchomienia gry: zrzutekra_wshhpxx.png

 

Mam Fedorę 21 64bit z Mate

Nvidia Fx570m + sterowniki Nvidia 340.76

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szukaj pomocy na Steam i na stronie producenta.

Mozesz te podeslac im dane: kernel , nazwa dystrybucji i wynik komend

strace -e open link_do_gry_lub_gra

strace zeby dzialalo trzeba pierw zainstalowac.

oraz wynik.

glxinfo | grep OpenGL

oraz

glxinfo | grep rendering

Sprawdz tez czy inne gry ci dzialaja typu Dota, czy Xonotic, Eclipde.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Wielkie dzięki tele, bo bardzo mi pomogłeś. Zainstalowałem strace, wpisałem w terminalu tak jak mi napisałeś, czyli

strace -e link_do_borderlands 

i tu zaczęło sypać błędami. Okazało się, że brakuje kilku bibliotek. Były one wprawdzie w folderze z grą, ale trzeba je było przenieść do /usr/lib/ . Ponadto brakowało bibliotek:

- libbz2 (pakiet zfstream)

- lzma (pakiet lzma-libs)

- elfutils (pakiet elfutils-libelf-devel oraz elfutils-libelf-devel-static)

- libgudev1

 

Wszystkie w wersji i686.

 

Jeszcze tylko nie mam w grze dźwięku, ale będę nad tym pracował. Najważniejsze, że już się uruchamia :)

Zastanawia mnie tylko, dlaczego wcześniej na Gnome działało, a na Mate nie. W dodatku, sprawdziłem na innym komputerze, na którym jest Fedora z Gnome i tam również był ten sam problem.

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc!

Pozdrawiam!

 

---------------------------

 

Problem rozwiązany całkowicie, dźwięk działa!

Po ponownym uruchomieniu komputera przy odpaleniu Borderlands przez terminal, wyświetlił mi się błąd:

AL lib: (WW) alc_initconfig: Failed to initialize backend "pulse"
AL lib: (WW) alc_initconfig: Failed to initialize backend "alsa"
AL lib: (EE) ALCplaybackOSS_open: Could not open /dev/dsp: No such file or directory
AL lib: (EE) ALCplaybackOSS_open: Could not open /dev/dsp: No such file or directory
AL lib: (EE) ALCplaybackOSS_open: Could not open /dev/dsp: No such file or directory

Zainstalowałem więc:

- pulseaudio-libs (i686)

- pulseaudio-libs-devel (x86_64 oraz i686)

- alsa-plugins-pulseaudio (i686)

 

Po tych zabiegach wszystko ładnie chodzi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

 

 

i tu zaczęło sypać błędami. Okazało się, że brakuje kilku bibliotek. Były one wprawdzie w folderze z grą, ale trzeba je było przenieść do /usr/lib/ . Ponadto brakowało bibliotek:

- libbz2 (pakiet zfstream)

- lzma (pakiet lzma-libs)

- elfutils (pakiet elfutils-libelf-devel oraz elfutils-libelf-devel-static)

- libgudev1

Lepiej było spróbować doinstalować braki przez Yum (czy tam DNF, pfff) albo podlinkować z /usr/lib do katalogu z grą. Mniej problemów na przyszłość.

Fakt, ze libki muszą być 32-bit wynika z tego, że cały Steam jest 32-bit w pierwszej kolejności (tak myślę) no i fakt, że dana gra jest 32-bit przeważnie.

Dziwne jednak, że przynajmniej niektórych Steam sobie nie dorzucił jako zależności, szczególnie te dwie pierwsze =_=

 

 

 

Jeszcze tylko nie mam w grze dźwięku, ale będę nad tym pracował. Najważniejsze, że już się uruchamia :) .

Na 99,99% wina PulseAudio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...