Skocz do zawartości

Selinux Jak To W Koncu Jest Z Jego Uzytkowaniem W Pracy ?


bryn1u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, jak to jest w koncu z uzytkowaniem SElinuxa przez adminow w firmach/korporacjach itd. Czesciej albo znacznie czesciej natrafiam na negtywne zdania administratorow jesli chodzi o SE. "Wez to wylacz, przynosci wiecej szkod niz pozytku". Uzywam SE w wersji bardzo podstawowej i zastanawiam sie czy uzywac dalej, doszkalac sie czy po prostu sobie odpuscic. Chcialbym znac zdanie ludzi, ktorzy mieli z tym stycznosc a zwlaszcza w pracy jako admini gdzie powiedzmy sobie jest wygmagany centes lub rh. Czy u was w pracy jest selinux disable ? Czy moze macie jakies swoje przekompilowane jajka np z grsec. Grsec juz nie jest dostepny jako stable, chyba, ze tylko odplatanie :( Jeszcze jedno, przykladowo szukajac pracy jako admin it prawie zawsze wymagana jest znajomosc RH lub Cent i  czy to jest jednoznacznie z uzywaniem przez nich selinuxa ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja używam SELinuxa wszędzie i jestem zadowolony. Niechęć adminów z reguły płynie z niedokształcenia w temacie SELinuxa. Zazwyczaj nawet używając polityk targeted trzeba dorabiać własne reguły i to generuje dodatkową pracę. 

Niektóre Polskie banki mają wdrożony SELinux w trybie strict.  Tu jest giga jazda ponieważ system nie zrobi nic na co nie ma polityk.

W mojej opinii  SELinux podnosi bezpieczeństwo jednak generuje dodatkową pracę, czasami dużo tej pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...