Skocz do zawartości

Przegladanie Telefonu Bluetooth?


lis

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nie ustępujesz w swoich zmaganiach z komunikacją przez bluetooth. Sam kiedyś też to przerabiałem i powiem jedno, szkoda zachodu i czasu na tę walkę. Oczywiście uda się a jakże ustanowić połączenie via bluetooth, ale są z tym problemy. Różne telefony, o ile mówimy tu o zwykłych komórkowcach a nie smartfonach, różnie się zachowują. Jedyna moim zdaniem przewaga bluetooth to bezprzewodowe połączenie, ale jest to połączenie słabe, wolne i kapryśne w zachowaniu. Wiem to bo w różnych linuksach różne marki telefonów konfigurowałem. 

Najlepszą metodą na komunikację telefonu z komputerem jest zwykły kabelek usb z odpowiednim wyjściem dla danego telefonu. Co zyskujesz?

- Komunikacja bezproblemowa

- przeglądasz telefon jak zewnętrzny dysk

- jeśli masz wyjście USB 3 to bardzo szybkii transfer plików od i do

- połączenie takie ładuje w trakcie baterię

- aby menedżer plików (Thunar) mógł montować telefon potrzeba zainstalować tylko jeden plik dostępny w repo. Pisałem już o tym tutai

- połączenie kablem w przeciwieństwie do bluetooth jest trwałe i stabilne

Może o czymś jeszcze zapomniałem, ale to chyba wystarczające argumenty. Jeżeli chcesz walczyć dalej z bluetooth, tracić czas i nerwy, życzę powodzenia. Kiedyś może sam dojdziesz do podobnych moim wniosków.  :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...