Skocz do zawartości

Rany Boskie! :(


daimon666

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno pojawił sięszatański pomysł, aby pisać jakieś petycje Red Hat'a z prośbą o zmianę nazwy Fedory na Red Hat Linux. Moim zdaniem pomysł chybiony, przybiesie Fedorce więcej szkody niż pożytku. Co o tym sądzicie?

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jest beznadziejny ale nie sadze by zmieniono nazwe, gdyz Red Hat Linux jest nadal "produkowany" tylko, ze w wersji platnej.

Nie spodobalo by mi sie gdyby Fedora 4 miala by sie nazywac Red Hat Linux.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie zobaczyłbym źródło takich plotkarskich wieści - głównie z tego powodu, że AFAIR to właśnie po to powstała Fedora, żeby oddzielić pod względem nazwy dystrybucję tworzoną przez tzw. "community" od wersji płatnych RH. Co więcej jeszcze w pierwszej fedorze graficzne i klikalne okienka do ustawień to były "redhat-config-cośtam", teraz jest już "system-config-cośtam". Tak więc proszę o linka do źródła plotki, bo wydaje mi się ona zbyt bzdurna.

Co zaś do pytania: sądzę, że mnie to, pisząc kolowialnie, "wali". Co za róźnica czy to FC czy RHL(ight) czy jakkolwiek inaczej? Ważne by distro działało i były doń programy oraz aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródłem było forum na stronie redhat.com.pl. linka dokładnie nie pamiętam, nie wiem nawet, czy temat ten nie został zdjęty przez moderatorów. W każdym bądź razie temat zapoczątkowałem w dniu przeczytania wiadomości o PRAWDOPODOBNEJ zmianie nazwy, i petycji na ten temat. Jak znajdę link to go podam. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już rzecz firmy i nie wiem co da narzekanie

redhat jak zechce tak zrobi w końcu obie dystrybucje są jego

Dokładnie. Redhat zrobi, co będzie chciał! Poza tym, można śmiało stwierdzić, że Fedora jest bliższa użytkownikom, bo w końcu to oni ją Tworzą, w odróżnieniu od systemów marki Red Hat xxx. Moim zdaniem aktylany podział Red Hat/Fedora jest wprost idealnym rozwiązaniem i nie mogę zrozumieć po co ta cała rozmowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Juz kolejna z rzedu rozmowa tego typu :-)

Dobrze mowiecie Fedora powinna zostac bo juz sie udomowila.. wczesniej jak jescze Fedora byla malutka to mozna bylo porozmawiac na ten temat, teraz to juz nie ma zupelnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzeba dodać ,że gdyby Fedora zmieniła nazwę na RedHat chyba niemożnaby jej było uwolnić od amerykańskich patentów. Pozatym Fedora stworzyła nową markę. RedHat mi się nie spodobał, ale Fedora już tak. Być może tak było wśród większej rzeszy osób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...