Skocz do zawartości

Aumix


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze aby ktos mi pomogl zainstalowalem sobie 3 dni temu linuxia bawilem sie troszke z nim i nie mam glosu ; - [ zainslowalem aumixa i gdy wpisuje w konsoli aumix nic sie nie dzieje pls pomozcie ; - (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto że zessałem alse ./configure make install i ./snddevices wpisałem głos dalej nie działa nie wiem co zrobić ; /

 

Fedora podczas instalacji powinna wykryć Ci karte ... kombinowałeś coś? czy od początku nie masz dzwięku?

 

Tu masz ładnie opisane jak skonfigurować Alse na na chipsecie VIA VT8233A.

edycja postu wynikająca z mojego zamontania skutkiem czego był brak adresu który miał tu być :P /2004.03.07:13:52

 

a w ogóle to przydałoby się napisać przynajmniej jaką masz tą kartę, bo jak to gdzieś już pisałem -- my nie wróżki

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam karte AC97 , jezeli ktos moze to prosze dokladniej opisac...

Słuchaj:

 

Zarejestrowałeś się i jesteś użutkownikiem forum, więc z tego korzystaj - nie musisz wszędzie "rzucać" swoim nr GG (tym bardziej że podałeś go podczas resjestracji). :)

 

Z tego co się orientuję - nie ma takiej karty ... tzn. jest :D ale nazwa jest nieco inna (dłuża) Jak przypuszczam masz zintegrowaną z płytą główną ... poszukaj i podaj nam dokładnie.

 

*Przeczytaj link który Ci podałem.

 

 

pozdr

 

PS.i tylko spokojnie - wszystko się da - to tylko w - ...Debianie się nie da ..." :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcyr , zainstalowałem teraz alse mam już wszystko gdy wpisuje w konsoli rexima pisze że nie można otowrzyć /dev/mixer . Co zrobić ?

 

dziwne .... :roll: wydawało mi się że wyżej dałem Ci linka.. a go nie ma ...

sorry :D

kuknij więc tu--> http://linuxweb.linuxindex.pl/?q=node/view/31jest ładnie wszysko opisane ..

 

a co do Twojego problemy to zapewne nie dałeś odpowiednich uprawnień:

chmod a+rw /dev/dsp /dev/mixer /dev/sequencer /dev/midi

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

root@pipi:~# chmod a+rw /dev/dsp /dev/mixer /dev/sequencer /dev/midi

root@pipi:~# rexima

rexima: couldn't open /dev/mixer.

 

 

Jak widzisz nic nie dało : (

 

słuchaj zrób krok po kriku jak napisane w tym artykule co Ci podałem.

 

jak się będzie coś źle działo będziesz się tym z nami dzielił :D

 

Na razie zrób tak jak radzą w artykulę --- oczywiście weź pod uwagę że możesz mieć inną kartę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...