Skocz do zawartości

Polecenie ./configure nie znalezione...


TrashyCoder

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę na Fedorze 30.

Wziąłem się za budowanie programów z źródeł. Polecenia ./configure, make oraz make install nie działały, za poradą net-u oraz ksiażki z Fedory 28 zainstalowałem:

sudo dnf groupinstall "Development Tools"
sudo dnf groupinstall "C Development Tools and Libraries"

Próba kompilacji prostej wtyczki do geany:

Polecenie ./configure nadal nie ma:

Cytuj

bash: ./configure: No such file or directory

make zgłasza że brakuje mu makefile - logicznie bo configure nie stworzyło takiego, wnioskuję że make działa.

Na komputerze oprócz powyższych mam zainstalowane eclipse z wtyczkami do C/++, oraz Arduino. Raczej nie powinny przeszkadzać, dnf podczas instalacji nie biadolił.

Pomysły? Uwaga - na razie nie chcę robić update do nowszej Fedory. Okazuje się że w linuxie jestem drętwy, pora nieco poznać system jaki już stoi, tak nie wyjdę z etapu upgrejdowania... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale  mnie oświeciło... Makefile jest w katalogu zbiorczym wtyczek, sorry za zaśmiecanie forum.

Dla innych unix-jeleni jak ja:

Warto zwrócić uwagę na katalogi pobrane z sieci - kody źródłowe programów często są dystrybuowane w paczkach. Czasem chcemy pobrać jedną, konkretną wtyczkę  a dostajemy całą paczkę wtyczek. Pliki konfiguracyjne są często w katalogu nadrzędnym ...

Do decyzji admina - czy temat do usunięcia czy zostaje dla innych początkujących linuxowców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...