Skocz do zawartości

Niezawodny Linux...


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie ostatnio zastanawialem... ze wszyscy chwala sie stabilnoscia system Linux...ze na nim nie groza nam wirusy...to znaczy ze ich nie ma bo sa niemozliwe do napisania, czy jak? Moze bierze sie to z tego ze po prostu ten system jeszcze nie jest popularny...dlatego tworzy sie na niego malo virusow...Wydaje mi sie ze jak Linux sie upowszechni to znajda sie rowniez nowe wirusy ktore spowoduja to samo co dzieje sie z Windowsem... A wy Jak mysliciw?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirusa na (_linuxa_ → Linuksa) ORT napisać można ale są pewne problemy.

 

Pierwszy podstawowy. Pierwszy użytkownik z umiejętnościami developerskimi, skuma o co chodzi i napisze patch który w przeciagu godzin ukaże się jako paczka dla większości dystrybucji. Panów którzy mogą poprawić kernel, biblioteki itp z których robi uzytek nasz wirus jest (_mnustwo_ → mnóstwo) ORT więc napisany wirus pożyłby... hmm 1 dzień? Po co więc tracić czas na pisanie takiego wirusa?

 

Drugi też podstawowy. Żeby wirus robił coś naprawdę złego musi mieć dostęp do np. plików /etc /dev itp. A kto uruchamia nieznany program pod linuksem jako root? Chyba osioł!

 

Trzeci. Ci którzy piszą wirusy często sami korzystają z linuksa więc nie piszą wirów na własne systemy :D

 

Pozdrawiam

 

P.S

Ten artykuł o błędach widziałem już wcześniej, jestem dumny z systemu który uzywam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...