Skocz do zawartości

instalacja FC-development z HD


arturx

Rekomendowane odpowiedzi

ściągnąłem zawartość katalogu z ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/fedora...velopment/i386/

niestety FC-development (_niema_ → nie ma) ORT plików *.ISO . Jak zainstalować z HD nie mając plików *.ISO

nie bardzo rozumiem ... chcesz instalować z HDD bo nie masz .iso (w takim przypadku, nie lepiej ściągnąć z imiejsca gdzie te .iso są? :shock: )

czy też po prostu chcesz instalować z HDD? (jak tak to wątek toczy się "obok" :) )

 

... czy nie zrozumiałem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtym problem że niemogłem znaleść na żadnym FTP-ie ISO do FC-development

Próbowałem instalować z FTP-a (w czasie instalacji podałem żródło FTP ) ale FTP-y mnie rozłączły i próbuje zainstalować z HD . (_niewiem_ → nie wiem) ORT jak zainstalować z " nie ISO " czyli "gołych plików" (tak jak by rozpakować iso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtym problem że niemogłem znaleść na żadnym FTP-ie ISO do FC-development

Próbowałem instalować z FTP-a (w czasie instalacji podałem żródło FTP ) ale FTP-y mnie rozłączły i próbuje zainstalować z HD . (_niewiem_ → nie wiem) ORT jak zainstalować z \" nie ISO \" czyli \"gołych plików\" (tak jak by rozpakować iso)

 

ale co Ty rozumiesz przez "FC-development" ???

 

ja znam tylko:

 

*Fedore Core 1 ---> http://fedora.redhat.com/download/mirrors.html

 

* Fedora Core 2 test 1 ---> http://www.linuxiso.org/distro.php?distro=64 tu znajdziesz .iso

 

no więc co z tą "FC-development"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Polecam metode z wykorzystaniem samego boot.iso i dalej juz na zywo z udzialem FTP/HTTP. Teraz 29 marca wychodzi nowa wersja, warto wiec zaczekac. Slyszalem cos o 1.91, a sam zainstalowalem przed chwila 1.90.

 

W instalatorze podaje sie wiec:

serwer: mirror.linux.duke.edu

katalog: /pub/fedora/linux/core/test/1.90/i386/os/

 

Caly proces zajal 3 godziny, ten serwer chodzil u mnie najszybciej. To juz kazdy musi dobrac pod wlasne lacze. Gdybym wiedzial co jest przydatne a co nie, mozna ten proces skrocic o wiele.

 

Tak wiec, jak dla mnie - nie ma sensu sciagac wszystkich plytek, skoro i tak nie instaluje sie wszystkiego. Tu znow trzeba sie zastanowic co chce sie miec a czego nie. Na potrzeby testow liczy sie raczej czas, szybkosc podmiany modulow.

 

W moim wypadku byl jeszcze problem z dostawca Internetu. Aster w stolicy ma dosc rygorystyczne reguly przylaczania sprzetu. Pod VMware trzeba sie troche nagimnastykowac. Mi pomogl Knoppix Live CD, pod nim odpalilem panel administracyjny Wilga i dodalem sprzet do tolerowanych i powiazanych z numerem IP.

 

Caly proces instalacji przechodzi sprawnie i nie ma sie do czego przyczepic. Bledy jesli sa to drobne i nie przeszkadzaja w pracy. To zreszta juz daleko dalej. Wywala sie Nautilus, chociaz to bylo tylko przy pierwszym starcie systemu.

 

Sama instalacja dobrze opisana i intuicyjna, minimum wiedzy o *nix wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...