Skocz do zawartości

Wymagania Gier


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy chyba od gry. Np. Doom3 przez Cedegę chodzi mi lepiej niż na Windzie. Obraz jest jakby trochę ostrzejszy i kolory lepsze, no i gra chodzi płynniej. Trochę wolniej się ładuje. Gdy zainstaluje Dooma 3 z oficjalnego instalatora to ładuje się szybko ale nie mam dźwięku bo ALSA nie jest obsługiwana. Half Life 2 niestety chodzi mi na Linuksie o wiele gorzej niż w Windowsie. Morrowind identycznie. Sid Meyer's Pirates też identycznie.

Mam GF4MX 256MB ram i A1.7XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci gorzej, bo producenci kart graficznych optymalizują swoje sterowniki dla określonych gier, przyspieszając je od kilku do kilkunastu procent. Niestety, na Linuksie długo przyjdzie nam jeszcze czekać na podobne scenariusze.

 

A Doom ]I[ chodzi Ci tak samo/lepiej bo został sam w sobie zoptymalizowany dla Linuksa. Programiści takich silników, na jakim została oparta ta gra dużą wagę przywiązują do współpracy z dostępnym na rynku sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jeszcze w profesojonalne ;) gry jak np. Doom3 pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT, ale sam fakt że do odpalenia ich musimy stosować emulacje środowiska windy mówi sam za siebie, szybciej od windy nie ma prawa chodzić jak już to wolniej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bywa różnie, pamiętam, że HomeWorld i Starcraft chodził mi wolniej (mam 800mhz + 256 ramu więc to musiałby być błędy w konfiguracji bo SC potrzebuje 133 + 32 ramu do płynnej pracy). Skolei Faraon, Raiload Tycoon i Fallout chodziły tak samo. Nieco lepiej chodzi UT i Half-Life, a najlepszy wynik miałem w Quake 3; pod winem wyciągał 50-60 fps, pod Linuksem 120-130 (podobnie w przypadku Q2) :D:D:D

 

Co do spowolnienia przez emulacje, to niekoniecznie. Wine tłumaczy wywołania OpenGL gier na odpowiedniki Linuksowe, patrząc na wyniki Q3 widać, iż jest możliwość (lub fakt :P ), że OpenGL (będzie) chodzi(ł) szybciej niż w systemie mikroszkopa, więc gdyby różnica była większa niż czas potrzebny na tłumaczenie, to jesteśmy do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zainstaluje Dooma 3 z oficjalnego instalatora to ładuje się szybko ale nie mam dźwięku bo ALSA nie jest obsługiwana

jest i wielokanałowy dźwięk też, potrzeba tylko łatki v1.1.1286

 

wszystkie gierki firmowane przez id software chodzą dobrze na llinuksie bo programiści tej firmy widzą że (_linuks_ → Linux) ORT jest fajny i przyszłościowy i od dawna robią natywne wersje swoich gier, dzięki czemu na kompie p166mmx+32ram+4mb voodoo kłej 3 nie przycina a na pII233+64ram+8mb riva śmiga aż miło

 

a teraz mój ulubieniec dosbox

 

uruchomienie 286 to minimum 400 mhz

na procu 1 ghz można zemulować 486 z bajerami i wtedy nic się nie przycina

 

a co do sterowników to one i ciągle zmieniające sie jądro waniliowe są właśnie najwiekszym problemem w graniu.

nvidia "stosunkowo" często wypuszcza nowe drivery ale potem przychodzi nowy kernel i stery trzeba patchować żeby (_wogle_ → w ogóle) ORT działy.

co do ati to wszyscy wiemy jak jest, choć gdzieś czytałem że w styczniu mają się pojawić nowe stery współpracujące z x.org , ale nie wiem czy to fakt czy plotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...